Nasza Loteria

1 lipca Ryanair wznawia loty do i z Rzeszowa. Polecimy do Irlandii i Wielkiej Brytanii

Beata Terczyńska
Beata Terczyńska
16.10.2018 jasionka lotnisko rzeszow jasionka samolot linii ryanair fot krzysztof kapica
16.10.2018 jasionka lotnisko rzeszow jasionka samolot linii ryanair fot krzysztof kapica K_kapica_afk
Irlandzki przewoźnik odmroził sześć kierunków z podrzeszowskiego lotniska. To Dublin w Irlandii, a także Bristol, East Midlands, Londyn - Luton, Londyn - Stansted oraz Manchester w Wielkiej Brytanii. Zadar, Saloniki, Barcelona i Burgas – do tych słonecznych miejsc będzie można polecieć w lipcu i sierpniu bezpośrednio z Rzeszowa na pokładzie samolotów PLL LOT. Z Jasionki z narodowym przewoźnikiem latamy już też do Warszawy i bezpośrednio do Gdańska.

- Cieszymy się z przywrócenia sześciu tras do i z Rzeszowa już od 1 lipca w naszym letnim rozkładzie lotów. Jesteśmy przekonani, że przyjaciele i rodziny z zadowoleniem przyjmą możliwość ponownego spotkania się. Cieszymy się także, że już wkrótce będziemy mogli umożliwić tysiącom turystów odwiedzenie Rzeszowa, co pomoże pobudzić gospodarkę w regionie i uratować lokalne miejsca pracy

- mówi Olga Pawlonka, dyrektor sprzedaży i marketingu Ryanaira w Europie Środkowo - Wschodniej i na Bałkanach.

Ryanair apeluje do pasażerów o przestrzeganie nowych zasad bezpieczeństwa. Pasażerowie mają obowiązek zakrywania nosa i ust zarówno w terminalu lotniska jak i na pokładzie samolotu. Będą mieli zmierzoną temperaturę. Powinni jak najczęściej myć ręce i stosować płyn do dezynfekcji. najlepiej, by odprawili się on line.

W trakcie lotu oferowane będą jedynie osobno pakowane posiłki i napoje, a magazyn pokładowy Ryanaira będzie dostępny jedynie w aplikacji mobilnej.

Lotnisko w Jasionce powraca do życia. Pierwszy lot z Warszaw...

Wszystkie samoloty będą codziennie dezynfekowane. Maszyny wyposażone są w najnowocześniejsze filtry powietrza, które usuwają unoszące się cząsteczki i oczyszczają powietrze co 3-4 minuty.

- Cieszymy się z powrotu Ryanaira na rzeszowskie lotnisko - mówi Adam Hamryszczak, prezes zarządu Portu Lotniczego „Rzeszów –Jasionka”. = Wznawiane połączenia od lat cieszą się ogromną popularnością.

Dodaje, że od czasu zamrożenia międzynarodowych połączeń lotniczych tysiące ludzi nie mogło powrócić do swoich miejsc pracy na Wyspach czy wylecieć na zaplanowany urlop w Polsce.

- Teraz wreszcie staje się to możliwe. My jako port jesteśmy w pełni gotowi do wznowienia tych lotów, tak aby podróże lotnicze znowu odbywały się sprawnie a przede wszystkim bezpiecznie - zapewnia.

Przypomnijmy. 1 czerwca LOT odmroził połączenia na trasie Jasionka - Warszawa, a 20 czerwca - do i z Gdańska. W piątek (3 lipca) LOT zainauguruje kierunek do Burgas i Salonik. Dzień później wystartuje pierwszy samolot do Zadaru, zaś 5 lipca podróżni po raz pierwszy udadzą się w podróż z Jasionki do Barcelony. Nowe wakacyjne trasy będą realizowane raz w tygodniu, do końca sierpnia.

Trwają rozmowy odnośnie terminu ponownego uruchomienia lotów z Rzeszowa do Monachium.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Smutny_Rostovsky

Od 1 lipca zaczyna obowiązywać nowa matryca VAT, która spowoduje, że podobne towary będą opodatkowane jednakową stawką; ma to uprościć system podatkowy. Dla części produktów VAT spadnie - np. owoców tropikalnych czy części wyrobów piekarniczych, a dla innych, np. owoców morza - wrośnie.

Nowa matryca stawek VAT miała wejść w życie od 1 kwietnia br., ale termin ten został przesunięty na 1 lipca. Zmiana obejmuje m.in. zmianę klasyfikacji towarów i usług na potrzeby VAT, uproszczenie systemu stawek VAT, wprowadzenie Wiążącej Informacji Stawkowej (WIS).

Według Ministerstwa Finansów nowa matryca jest korzystna dla biznesu i konsumentów. Wiceszef MF Jan Sarnowski przekonywał w niedawnej rozmowie z PAP, że oznacza ona generalnie obniżkę stawek VAT i pozwoli konsumentom zatrzymać w kieszeniach ponad 300 mln zł.

Nowa matryca znacznie też uprości system stawkowy. Przypisanie określonej stawki do danej kategorii towaru czy usługi będzie znacznie łatwiejsze. Mniej będzie kategorii towarów i usług, do których zastosowanie mają określone stawki.

Ma to ograniczyć takie sytuacje, kiedy pączki miały trzy stawki VAT, a musztarda była inaczej opodatkowana, niż sos musztardowy.

Zgodnie z nową matrycą, stawka VAT dla owoców tropikalnych i cytrusowych spadnie do 5 proc., czyli tak, jak w przypadku wszystkich owoców (były opodatkowane 8-proc. stawką). Podobnie 5-proc. stawką będzie opodatkowane pieczywo każdego rodzaju oraz ciastka. Przed 1 lipca pieczywo i wyroby ciastkarskie były objęte trzema stawkami: 5, 8 i 23 proc., w zależności od terminu przydatności do spożycia lub daty minimalnej trwałości.

Od 1 lipca spadnie też stawka na niektóre orzechy (np. migdały, pistacje) - z 8 proc. do 5 proc. W przypadku zup, bulionu, żywności homogenizowanej - w tym również dietetycznych środków spożywczych specjalnego przeznaczenia medycznego – stawka obniży się z 8 proc. do 5 proc.

W przypadku musztardy, niektórych przypraw przetworzonych (np. pieprzu, gałki muszkatołowej, tymianku) stawka spadnie z 23 proc. do 8 proc. Produkty dla niemowląt i dzieci, czyli żywność przeznaczona dla niemowląt i małych dzieci, smoczki, pieluszki oraz foteliki samochodowe, będzie opodatkowana stawką 5 proc. (wobec 8 proc.). Taka sama obniżka dotyczy też artykułów higienicznych (podpasek, tamponów, pieluch).

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24