Zamknij

Nowiny

12 niezwykłych wież, z których widać nie tylko Podkarpacie. Czy byłeś już w tych miejscach?

Z najnowszej wieży widokowej w Mucznem, w Bieszczadach, można zobaczyć położone 100 km na wschód Gorgany. Z kilku innych tego typu obiektów widoczne

Stanisław Sowa

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Z najnowszej wieży widokowej w Mucznem, w Bieszczadach, można zobaczyć położone 100 km na wschód Gorgany. Z kilku innych tego typu obiektów widoczne są Tatry. Co jeszcze można podziwiać z wież widokowych na Podkarpaciu? Sprawdźcie na kolejnych zdjęciach.

Wieża na Cergowej
Stoi od 2018 roku na górującej nad Duklą górze Cergowa (716 m n.p.m.). Okazała drewniana konstrukcja stoi na kwadratowej podstawie, o boku liczącym prawie 10 metrów, ma 22 metry wysokości. 4-kondygnacyjna budowla wkrótce będzie jeszcze wyższa, bo dobudowywana jest kolejna kondygnacja.

Z najwyższej platformy roztacza się rozległy widok obejmujący Dukielszczyznę, Beskid Niski, Bieszczady, Beskid Sądecki, Pogórze Karpackie z Dołami Jasielsko - Sanockimi, Karpaty Słowackie i Tatry. Na stokach Cergowej, góry owianej legendami, znajduje się kilka jaskiń szczelinowych, a u podnóża północno - zachodniego - cudowne źródełko zwane "Złotą Studzienką", z której wodę nabierał św. Jan z Dukli (wiódł tu pustelnicze życie).

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy