17-letnia Joanna Świątek (Gryf Dębica) zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Pływaniu

mtr
Joanna Świątek (z lewej) zdobyła również złoty i brązowy medal (w kategoriach 17-18 lat) UKP Gryf Dębica
W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Z zawodów ze srebrnym medalem wróciła 17-letnia Joanna Świątek, która reprezentuje barwy klubu Gryf Dębica.

Joanna Świątek w kategorii seniorów na dystansie 50 metrów stylem motylkowym finiszowała z czasem 26:57. Podopieczna trenera Kacpra Fary uległa jedynie olimpijce z Londynu i Rio de Janeiro - Annie Dowgiert z Warty Poznań. Inna reprezentantka dębickiego klubu, Katarzyna Fara, zajęła czwarte miejsce (czas 26:97).

Dla Joanny Świątek były to udane mistrzostwa. Utalentowana zawodniczka wywalczyła również złoty medal w kategorii 17-18 lat (50 m stylem motylkowym) oraz brązowy medal w tej kategorii wiekowej (100 m stylem motylkowym).

Ponadto brązowy medal z Ostrowca Świętokrzyskiego przywiozła również Dominika Kulaga, która w rywalizacji młodzieżowców wywalczyła brąz na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Mikołajkowe zawody pływackie dla dzieci w Krośnie - "Krosnol...