17-letnia Joanna Świątek (Gryf Dębica) zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w Pływaniu

mtr
Joanna Świątek (z lewej) zdobyła również złoty i brązowy medal (w kategoriach 17-18 lat) UKP Gryf Dębica
W Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Pływaniu. Z zawodów ze srebrnym medalem wróciła 17-letnia Joanna Świątek, która reprezentuje barwy klubu Gryf Dębica.

Joanna Świątek w kategorii seniorów na dystansie 50 metrów stylem motylkowym finiszowała z czasem 26:57. Podopieczna trenera Kacpra Fary uległa jedynie olimpijce z Londynu i Rio de Janeiro - Annie Dowgiert z Warty Poznań. Inna reprezentantka dębickiego klubu, Katarzyna Fara, zajęła czwarte miejsce (czas 26:97).

Dla Joanny Świątek były to udane mistrzostwa. Utalentowana zawodniczka wywalczyła również złoty medal w kategorii 17-18 lat (50 m stylem motylkowym) oraz brązowy medal w tej kategorii wiekowej (100 m stylem motylkowym).

Ponadto brązowy medal z Ostrowca Świętokrzyskiego przywiozła również Dominika Kulaga, która w rywalizacji młodzieżowców wywalczyła brąz na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Na basenie Zespołu Krytych Pływalni przy ul. Wojska Polskiego w Krośnie dzieci z krośnieńskich podstawówek z klas I-III rywalizowały w Mikołajkowych Zawodach Pływackich "KROSNOludek Umie Pływać". Chłopcy i dziewczynki ścigali się na dystansie 25 metrów stylem dowolnym. Dla każdego były medale i nagrody. Pływalnię odwiedził też Mikołaj. Zobacz też: Janusz Niedźwiedź, trener Stali Rzeszów: Początek sezonu rozpalił wszystkich. Teraz jest niedosyt

Mikołajkowe zawody pływackie dla dzieci w Krośnie - "Krosnol...