18 rocznica śmierci Jana Pawła II. W wielu polskich miastach przejdą marsze dziękczynienia za pontyfikat Ojca Świętego

Piotr Kobyliński
Piotr Kobyliński
W niedzielę 02.04.2023 ulicami wielu miast Polski przejdzie narodowy marsz papieski
W niedzielę 02.04.2023 ulicami wielu miast Polski przejdzie narodowy marsz papieski Fot. Anna Kaczmarz / Polska Press
W niedzielę przypada 18 rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji ulicami wielu polskich miast przejdą marsze dziękczynienia za pontyfikat papieża Polaka. Zaplanowane zostały także między innymi czuwania modlitewne, debaty, koncerty i artystyczne widowiska przypominające nauczania papieskie.

Jan Paweł II zmarł 18 lat temu w wigilię niedzieli miłosierdzia Bożego 2 kwietnia 2005 r. o godz. 21.37 w Watykanie. Miał 84 lata.

W tym roku w rocznicę śmierci papieża ulicami wielu miast Polski przejdą marsze wdzięczności i odbędą się czuwania modlitewne.

Rozpoczęcie w rodzinnym mieście Jana Pawła II

Na wadowickim rynku o 17.30 rozpocznie je wspólna modlitwa.

Pół godziny później zabrzmi muzyka. Rozpocznie się widowisko artystyczne „Nie zastąpi Ciebie nikt – wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci" – powiedziała Małgorzata Targosz-Storch z wadowickiego magistratu.

Można będzie wysłuchać tradycyjnych pieśni i piosenek religijnych związanych z papieżem, m.in. "Czarna Madonna" czy "Abba, Ojcze".

Wystąpią:

  • Janusz Radek,
  • Edyta Górniak,
  • Mateusz Ziółko,
  • Alicja Węgorzewska,
  • Olga Szomańska,
  • Halina Mlynkova,
  • Magda Anioł,
  • Łukasz Zagrobelny,
  • Mała Armia Janosika.

Transmisję koncertu przeprowadzi Program Pierwszy TVP.

Upamiętnienie rocznicy zwieńczy o godz. 20.00 uroczysta msza w bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.

W wydarzeniach w Wadowicach wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, w tym marszałek Sejmu Elżbieta Witek, premier Mateusz Morawiecki i szef PiS Jarosław Kaczyński.

Narodowe marsze papieskie. Kiedy i gdzie się odbędą?

W kilku miastach Polski przejdzie narodowy marsz papieski. Jego organizatorką jest Barbara Konarska z Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego. Marsz wspierają też m.in. Akcja Katolicka, Różaniec bez Granic, harcerze, Solidarność, Kluby "Gazety Polskiej" oraz Centrum Życia i Rodziny.

Warszawa

W Warszawie wyruszy on 2 kwietnia o godz. 11.00 z ronda im. Romana Dmowskiego, a następnie przejdzie ul. Marszałkowską i Królewską przez plac Piłsudskiego pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie o godz. 12.30 odbędzie się msza święta.

Kraków

W Krakowie maszerujący przemierzą tę samą trasę, którą szedł biały marsz w maju 1981 r. po zamachu na Jana Pawła II. Rozpocznie się o godz. 13.30, wyruszy spod kamienia Jana Pawła II przy al. 3 maja. Przejdzie al. Mickiewicza, ul. Karmelicką, ul. Szewską aż do Rynku Głównego. Podczas przemarszu z głośników będą puszczane fragmenty homilii Jana Pawła II. Będzie także odmawiany różaniec. O godz. 15.00 odbędzie się uroczysta msza święta w Bazylice Mariackiej.

Lublin

Z inicjatywy Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność" ulicami Lublina przejdzie papieski marsz wdzięczności, który zakończy się mszą św. w kościele akademickim KUL. W jego organizację włączyła się archidiecezja lubelska, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, przedstawiciele stowarzyszeń i organizacji oraz reprezentanci samorządu i władz państwowych.

Wydarzenie rozpocznie się 14.15. Uczestnicy wyruszą z parafii św. Rodziny w Lublinie, przy krzyżu papieskim. Przejdą ulicami: Filaretów, Głęboką, Sowińskiego, Radziszewskiego, Łopacińskiego – do kościoła Akademickiego KUL, gdzie o godz. 15.30 przewidziana jest msza święta.

Jak zaznaczyli organizatorzy, "będzie to wyraz wdzięczności za dar życia i nauczania papieża-Polaka". Zachęcili, aby wziąć ze sobą palmy, flagi i papieskie chorągiewkami.

Modlitewny wieczór pamięci rozpocznie się o godz. 20.30 na dziedzińcu KUL. W programie modlitwa różańcowa w intencji jedności Polaków, rozważania słów Jana Pawła II i „Apel jasnogórski”.

W godzinie śmierci papieża – 21.37 – nastąpi zapalenie znicza pamięci – powiedziała Monika Stojowska, zastępca rzecznika prasowego KUL.

Opole

W Opolu marsz rozpocznie się o godzinie 12.00 eucharystią w kościele franciszkanów. Po niej pochód wyruszy ku placowi Wolności.

Szczecin

Marsz w Szczecinie zainauguruje msza św. w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 15.00. Po liturgii wierni wyruszą z pl. Zwycięstwa do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.

Niezależnie od narodowego marszu papieskiego wiele diecezji organizuje 2 kwietnia podobne marsze wdzięczności za pontyfikat św. Jana Pawła II i czuwania modlitewne.

Białystok

Metropolita białostocki abp Józef Guzdek w niedzielę o godz. 11.00 odprawi mszę dziękczynną za życie i pontyfikat św. Jana Pawła II w archikatedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku. Po niej nastąpi zapalenie zniczy i złożenie kwiatów przed pomnikiem papieża.

Niech będzie to czas przypomnienia dokonań św. Jana Pawła II w dziele ewangelizacji, jego zaangażowania na rzecz budowy braterstwa, solidarności i pokoju na świecie – zaapelował abp Guzdek.

"Za jego wstawiennictwem zanośmy prośby w intencji ojczyzny, naszych rodzin, młodzieży, chorych, cierpiących oraz w intencji zagubionych w wierze i o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła" – wskazał hierarcha.

Gdańsk

W Gdańsku marsz wdzięczności za św. Jana Pawła II rozpocznie się o godz. 15.00 w bazylice mariackiej, a zakończy pod pomnikiem Trzech Krzyży na pl. Solidarności.

- Dajmy w ten sposób nasze osobiste świadectwo wdzięczności za jego pontyfikat i za jego dwukrotną obecność w naszej archidiecezji – napisał w komunikacie do wiernych metropolita gdański abp Tadeusz Wojda.

Wrocław

We Wrocławiu marsz wyruszy o godz. 13.00 spod bazyliki garnizonowej, a o godz. 21.00 pod witrażem papieskim na placu przed kościołem zaplanowana jest modlitwa różańcowa, w której wezmą udział bp Jacek Kiciński, bp Maciej Małyga i bp nominat Piotr Wawrzynek. Nabożeństwo zakończy się o godz. 21.37 odśpiewaniem "Barki".

Msza dziękczynną za pontyfikat św. Jana Pawła II z udziałem Zarządu Regionu Dolny Śląsk i pocztów sztandarowych NSZZ "Solidarność" odbędzie się o godz. 11.30 w parafii Opatrzności Bożej. Władze Sejmiku Województwa Dolnośląskiego po mszy św. o godz. 12.30 w kościele św. Maksymiliana M. Kolbego – pomniku Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego we Wrocławiu – złożą kwiaty pod pomnikiem papieża Polaka.

W wrocławskiej katedrze Jana Chrzciciela o godz. 19.30 rozpocznie się panel dyskusyjny "Pokolenie JP II – jacy jesteśmy? Co przekazaliśmy pokoleniu po JP II?", w którym wezmą udział abp Józef Kupny, dr Paweł Wróblewski i dr Rafał Dutkiewicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30. Następnie odbędzie się koncert pasyjny w hołdzie św. Janowi Pawłowi II. Będzie można posłuchać m.in. "Stabat Mater" Antonio Vivaldiego.

Ełk

W Ełku nie będzie marszu, ale procesja z Najświętszym Sakramentem i palmami na plac św. Jana Pawła II, podczas której wierni będą modlić się, rozważając "Tajemnice Światła". Będą też modlić się w intencji pokoju na[https://i.pl/wojna-na-ukrainie-2023-na-zywo-najnowsze-informacje-relacja/ar/c1-16907983] Ukrainie, ojczyźnie, Europie i świecie.

O godz. 15.00 zostanie odmówiona "Koronka do miłosierdzia Bożego". Następnie zostanie odczytana Ewangelia o Męce Pańskiej, po której ordynariusz ełcki skieruje słowo pasterskie. Wszystko zakończy odśpiewanie "Barki".

Luboń

W archidiecezji poznańskiej w 18 rocznicę śmierci papieża w parafii św. Jana Pawła II w Luboniu odbędzie się o godz. 16.00 koncert pasyjny. O 21.00 odbędzie się msza św. ekspiacyjna za niszczenie autorytetu i ataki na świętość papieża Polaka oraz nabożeństwo w intencji ojczyzny.

Stary Sącz

W diecezji tarnowskiej z kościoła św. Elżbiety w Starym Sączu o godz. 19.00 wyruszy droga krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta, kończąc się przy ołtarzu papieskim.

Gniezno

W katedrze gnieźnieńskiej czuwanie modlitewne ze św. Janem Pawłem II rozpocznie się o godz. 20.30. W programie m.in.: pieśni pasyjne w wykonaniu Chóru Parafii Farnej im. św. o. Pio z Gniezna, "Apel jasnogórski" i przypomnienie myśli papieskich wypowiedzianych przez papieża ma Wzgórzu Lecha.

Rzeszów

W Rzeszowie marsz rozpocznie się o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej. Jego uczestnicy przejdą do katedry rzeszowskiej, gdzie o godz. 19.00 odbędzie się eucharystia. Następnie wszyscy przejdą pod pomnik św. Jana Pawła II w parku papieskim. Uczestnicy marszu proszeni są o zabranie ze sobą białego elementu stroju (np. białego nakrycia głowy, apaszki, kotylionu czy zwykłej wstążki.

Płock

W Płocku "Apel jasnogórski" odbędzie się przed pomnikiem św. Jana Pawła II przed katedrą według scenariusza "Jesteśmy Kościołem Chrystusa – Pamiętamy o św. Janie Pawle II – Czuwamy w Wielkim Tygodniu". Będzie on prowadzony przez parafię katedralną św. Zygmunta oraz ruchy i stowarzyszenia katolickie. Wierni poproszeni są o zabranie ze sobą światła.

Warszawa

W Warszawie w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II można będzie bezpłatnie zwiedzić Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie. O godz. 16.00 w archikatedrze warszawskiej odbędzie się koncert pasyjny "Ave crux" w wykonaniu Warszawskiego Chóru Papieskiego im. św. Jana Pawła II pod dyrekcją Zofii Borkowskiej. W parafii Wszystkich Świętych o 20.30 zaplanowane jest czuwanie przy poezji św. Jana Pawła II z udziałem aktorów.

Polecjaka Google News - Portal i.pl

iPolitycznie - posłowie o Janie Pawle II

Źródło:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 18 rocznica śmierci Jana Pawła II. W wielu polskich miastach przejdą marsze dziękczynienia za pontyfikat Ojca Świętego - Portal i.pl

Komentarze 13

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

//.//..
O Ludwik Wiśniewski

cytat

''Powtarzam: jeśli jakakolwiek partia ogłosi się obrończynią Jana Pawła II, odsądzając jednocześnie od czci i wiary innych współobywatel, to ja, stary człowiek, mający problemy ze zdrowiem, pojadę do Warszawy, i krzyżem położę się przed siedzibą tej partii, która nadużywa imienia świętego papieża.

W ostatnich dniach otrzymuję — od moich bliskich i nie tylko bliskich — pytania: jak się czuję w obliczu nowej wojny polsko-polskiej, pod flagą obrony św. Jana Pawła II. Odpowiadam: czuję się fatalnie i jest to jeden z najtrudniejszych momentów w moim życiu.

Od wielu lat moi rodacy, mający różne opinie, nie rozmawiają ze sobą, ale plują na siebie, oskarżając inaczej myślących — o niszczenie Polski, o zdradę i wszystkie grzechy główne. Te oskarżenia są najbardziej niszczące, kiedy mają miejsce pod krzyżem i są wypowiadane przez zwolenników różnych opcji politycznych. Mieszanka religijno-polityczna jest wybuchowa. ''
//.//..
Powtarzam: jeśli jakakolwiek partia ogłosi się obrończynią Jana Pawła II, odsądzając jednocześnie od czci i wiary innych współobywatel, to ja, stary człowiek, mający problemy ze zdrowiem, pojadę do Warszawy, i krzyżem położę się przed siedzibą tej partii, która nadużywa imienia świętego papieża.

W ostatnich dniach otrzymuję — od moich bliskich i nie tylko bliskich — pytania: jak się czuję w obliczu nowej wojny polsko-polskiej, pod flagą obrony św. Jana Pawła II. Odpowiadam: czuję się fatalnie i jest to jeden z najtrudniejszych momentów w moim życiu.

Od wielu lat moi rodacy, mający różne opinie, nie rozmawiają ze sobą, ale plują na siebie, oskarżając inaczej myślących — o niszczenie Polski, o zdradę i wszystkie grzechy główne. Te oskarżenia są najbardziej niszczące, kiedy mają miejsce pod krzyżem i są wypowiadane przez zwolenników różnych opcji politycznych. Mieszanka religijno-polityczna jest wybuchowa.
......
Tylko nie mów nikomu

Powtarzają swej ofierze

Ani w szkole ani w domu

Ani babci na spacerze

Tylko nie mów nikomu

Przecież nikt ci nie da wiary

Wszystko było po kryjomu

Słyszał może coś wikary

Ale on nie puści pary

Nie, on z ust nie puści pary
m
memory
1 kwietnia, 16:45, Kałczynski Antoni:

Gdzie ten Bóg ktoś go widział rozmawiał z nim czy tylko księża pedofile mają z nim kontakt?

1 kwietnia, 17:01, Dumny Polak:

Czy tylko księża są pedofilami? Atak na wartości chrześcijańskie jest ogromny z wykorzystaniem marginalnych przypadków pedofili w kościele. Wrzask jest ogromny. Przypadek Polańskiego jest przemilczany przez liberalne media bo to artysta z dużym dorobkiem. To jest tak jak złodziej krzyczy łapać złodzieja.

1 kwietnia, 17:20, Polak używajacy rozumu:

Polański nawet gdyby uznać go za pedofila to wyrządził nieporównywalnie mniej szkód niż nie pedofil JP II który pedofilów krył, chronił. Swoim zaniechaniem utwierdzał ich w przekonaniu, że im wolno więcej więc w dalszym ciągu kontynuowali swój zbrodniczy proceder.

Nazywanie to grzechem zaniechania jest podłym kłamstwem bowiem to jest ewidentne krycie przestępcy które przestępstwem też się nazywa !

1 kwietnia, 17:24, AAA:

A JAK TWÓJ POP PEDOFIL SIE MA? TY JRESTEŚ JEGO SYNEM

Wojtyła ulubieńcem Sapiehy był i to jest fakt niezbity.

P
PiS to moralne dno
1 kwietnia, 16:45, Kałczynski Antoni:

Gdzie ten Bóg ktoś go widział rozmawiał z nim czy tylko księża pedofile mają z nim kontakt?

1 kwietnia, 17:26, AAA:

Nikoniuk zwyrolu ty masz swego boga patologio

PiSDAkatolickAlina Sz z Mickiewicza . GnoY jaki świat nie widział .

Na nic twoje , Alina

z [email protected]@py jady się sączące

jam jest na nie odporny

i mam serce gorące

a ty tylko jesteś psychopatka

co dla propagandy PiSu

dynda jak nabrzmiały hemoroid

u gnoma z Żoliborza pośladka . .....

Cytuję"Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze!" Szanowny Kurierze "PORA NA BANA DLA TEGO PISOBOLSZEWICKIEGO ZAJADŁEGO mającego nieszczesną córkę OD LAT CODZIENNIE HEJTUJĄCEGO DEWIANTA* , POPULISTYCZNEGO POPIERAJĄCEGO CAŁYM CIAŁEM ORAZ DUSZĄ PARTIĘ I PAD NIE TAK DAWNO UŁASKAWIAJĄCEGO PEDOFILA ONANIZUJĄCEGO SIĘ RĘKAMI SWEGO DZIECKA ** , ZDEGENEROWANEGO DZBANA O MORALNOŚCI SZLAMU Z CZAJKI BEŁKOCZĄCEGO NIEUSTANNIE OD LAT TE SAME IMBECYLNE TEKSTY NA FORUM "

*23.06.2021 "[email protected] -(hahahaha i email mu się z którego się loguje niechcący ujawnił na KP plusie :)

POyebie g...no wiesz, Neumanowi nalezy sie medal że was zdefiniował. A od śp. min. Szyszko sie odczep, to co ON robił, teraz robia inne kraje jak Niemcy, zniszczyliscie zdrowie Człowiekowi gnoje parszywe. Miliony to ty masz robactwa we łbie . "

alina.szczerbicka ponad miesiąc temu

TT nie odpowiadał, a jak mi odpowiedział, to groził."

27 grudnia, 15:49, Alina:

Idiota POzyteczny znów dał głos, a nie wiesz jak Tusk zrobił Putinowi miliardowy prezent z naszych podatków? jak pare miliardów wpłacił NIemcom z naszych podatków??? Ciebie to nawet leczyc szkoda kupo odchodów fuu"

*"Ja też stoje z PiSem i bedę. Ty nie daruj matce i ojcu że ciebie spłodzili. Wolałbys co zapowiadała PO ''sprowadzimy każda ilość islamistów'?

9 stycznia, 17:21, Alina:

chory psychicznie znów majaczy i tapetuje strony, ale to gwiazda forum Porannego, jest nieusuwalny, zboczeniec bardzo niebezpieczny zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci....

9 stycznia, 18:36, Alina:

Z jakiego szpitala ten czub psychiczny to bierze? to powinno być skontrolowane, sa na to przepisy. Gdzies kradnie dokumenty szpitalne?

Ten czub nazwany 'misiejuk' wpuszczał za zgodą straznika forum który tez miał jakies takie nazwisko Misiejuk zdjęcia swojej gołej matki, uposledzona kobieta pewnie zmuszana była przez syna czuba i wysatawiała mu goły tyłek, a on jej robił zdjecia i poranny i ten drugi misiejuk-straznik wpuszczał je . No cóz Białystok z upośledzonych, wykolejonych słynie w całej Polsce. Policja tym sie nie zainteresowała, zdjecia sa w archiwum Porannego i wariacik dalej to robi. Ostatnio sasiad mówił, że 'miesiejuk' chodzi po ulicach i sprzedaje zdjecia gołej kobiety, której wyraz twarzy wskazuje, że nie jest ona zdrowa umysłowo, czyli dalej zboczeniec maltretuje swoją matkę seksualnie.

https://plus.poranny.pl/zdzislaw-zaremba-pozostawil-20-tys-negatywow-archiwum-zycia-w-czasach-prl-zdjecia/ar/12213565

szczerbicki.stanislaw ponad rok temu

nie tylko świetny fotograf ale cudowny Człowiek, często widywalismy sie w redakcji na ul. Wesołowskiego vel Suraskiej Alina"

ALINAAaa !!!!!! Podpisała się "Alina" . Żenujaca hejtująca od lat moralna PADLINA .

**"człowiek, którego ułaskawił prezydent Andrzej Duda – był przez lata rodzinnym katem. Upijał się, wszczynał awantury rodzinne, w których czasie znęcał się nad partnerką i córeczką Anią. Dziewczynkę, która nie miała nawet 15 lat, molestował seksualnie. Przytrzymywał ją, bił ręką w twarz, a drugą ręką dotykał w jej krocza. Do tego zmuszał ją do wykonywania posuwistych ruchów na swoim członku." .

J
Ja
1 kwietnia, 16:45, Kałczynski Antoni:

Gdzie ten Bóg ktoś go widział rozmawiał z nim czy tylko księża pedofile mają z nim kontakt?

ty też jestes z gwałtu, pedofil ciebie spłodził hahahaha

A
AAA
1 kwietnia, 16:45, Kałczynski Antoni:

Gdzie ten Bóg ktoś go widział rozmawiał z nim czy tylko księża pedofile mają z nim kontakt?

Nikoniuk zwyrolu ty masz swego boga patologio

A
AAA
1 kwietnia, 16:45, Kałczynski Antoni:

Gdzie ten Bóg ktoś go widział rozmawiał z nim czy tylko księża pedofile mają z nim kontakt?

1 kwietnia, 17:01, Dumny Polak:

Czy tylko księża są pedofilami? Atak na wartości chrześcijańskie jest ogromny z wykorzystaniem marginalnych przypadków pedofili w kościele. Wrzask jest ogromny. Przypadek Polańskiego jest przemilczany przez liberalne media bo to artysta z dużym dorobkiem. To jest tak jak złodziej krzyczy łapać złodzieja.

1 kwietnia, 17:20, Polak używajacy rozumu:

Polański nawet gdyby uznać go za pedofila to wyrządził nieporównywalnie mniej szkód niż nie pedofil JP II który pedofilów krył, chronił. Swoim zaniechaniem utwierdzał ich w przekonaniu, że im wolno więcej więc w dalszym ciągu kontynuowali swój zbrodniczy proceder.

Nazywanie to grzechem zaniechania jest podłym kłamstwem bowiem to jest ewidentne krycie przestępcy które przestępstwem też się nazywa !

A JAK TWÓJ POP PEDOFIL SIE MA? TY JRESTEŚ JEGO SYNEM

P
Polak używajacy rozumu
1 kwietnia, 16:45, Kałczynski Antoni:

Gdzie ten Bóg ktoś go widział rozmawiał z nim czy tylko księża pedofile mają z nim kontakt?

1 kwietnia, 17:01, Dumny Polak:

Czy tylko księża są pedofilami? Atak na wartości chrześcijańskie jest ogromny z wykorzystaniem marginalnych przypadków pedofili w kościele. Wrzask jest ogromny. Przypadek Polańskiego jest przemilczany przez liberalne media bo to artysta z dużym dorobkiem. To jest tak jak złodziej krzyczy łapać złodzieja.

Polański nawet gdyby uznać go za pedofila to wyrządził nieporównywalnie mniej szkód niż nie pedofil JP II który pedofilów krył, chronił. Swoim zaniechaniem utwierdzał ich w przekonaniu, że im wolno więcej więc w dalszym ciągu kontynuowali swój zbrodniczy proceder.

Nazywanie to grzechem zaniechania jest podłym kłamstwem bowiem to jest ewidentne krycie przestępcy które przestępstwem też się nazywa !

a
amber
walesa na tak ,tusk na nie ,co to za [wulgaryzm].... partia lewacka pelo?
a
anter
1 kwietnia, 16:45, Kałczynski Antoni:

Gdzie ten Bóg ktoś go widział rozmawiał z nim czy tylko księża pedofile mają z nim kontakt?

1 kwietnia, 17:01, Dumny Polak:

Czy tylko księża są pedofilami? Atak na wartości chrześcijańskie jest ogromny z wykorzystaniem marginalnych przypadków pedofili w kościele. Wrzask jest ogromny. Przypadek Polańskiego jest przemilczany przez liberalne media bo to artysta z dużym dorobkiem. To jest tak jak złodziej krzyczy łapać złodzieja.

1 kwietnia, 17:16, as:

ostatnio złapano ponad 50 pedofili powiazanych z PO kolesiami

dokladnie 60 w tym tego ze szczecina

D
Dumny Polak
1 kwietnia, 16:19, JaCierpięDolę:

Czekam niecierpliwie, już widzę tłumy.

1 kwietnia, 16:27, as:

łajzo lepiej patrz na siebie w lustro

1 kwietnia, 16:54, Necro:

Łajzo? Ty już nie możesz na siebie patrzeć :) Smakuj kremówki i na kolana! Mlask, mlask!

Wiedza jak u Budki z PO czyli kremówki:) JPII to jeden z największych ludzi na świecie. Przyznają to inni wyznawcy różnych religii i nawet ateiści. JP nigdy nikogo nie odrzucił ani potępił a dostaje kamienie. Atakują go co nie znają jego życia, tylko rzucają chwytliwe hasła.

N
Necro
1 kwietnia, 16:19, JaCierpięDolę:

Czekam niecierpliwie, już widzę tłumy.

1 kwietnia, 16:27, as:

łajzo lepiej patrz na siebie w lustro

Łajzo? Ty już nie możesz na siebie patrzeć :) Smakuj kremówki i na kolana! Mlask, mlask!

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie