2. dzień mistrzostw Europy w akrobatyce sportowej za nami. Dwa nasze zespoły w finale!

Karolina Głodowska
Bartosz Frydrych
Dwójka męska juniorów i dwójka żeńska w kategorii seniorów dały z siebie wszystko w kwalifikacjach i awansowały do finałów mistrzostw Europy, które trwają w Rzeszowie.

Drugi dzień mistrzostw Europy rozpoczął się od rywalizacji dwójek męskich w grupie juniorskiej. Nasi panowie – Aleksander Szczerbaty i Dominik Poźniak (KAS Rzeszów) - świetnie wykonali swój układ dynamiczny i awansowali do finału z wysokiego 5. miejsca. W finałowym starciu zajęli ostatnie miejsce.

Następnie mieliśmy okazję oglądać walkę trójek żeńskich. W tej kategorii nasz region reprezentowały Julia Wróbel, Wanesa Kamińska i Martyna Bator (KAS). Zajęły 13 miejsce i są pierwszym zespołem rezerwowym w niedzielnym finale.

W grupie seniorów również pokazały się dwa nasze zespoły. Trójka żeńska – Wiktoria Żółkiewicz, Izabela Matias i Aleksandra Kotlińska (Stal Rzeszów) – prezentowała układ statyczny. Nerwy zrobiły swoje, pojawiły się błędy. Dziewczęta zajęły w kwalifikacjach ostatnie, 10 miejsce, tracąc do prowadzących Rosjanek aż 8 punktów.

Natomiast dwójka żeńska – Martyna Wojnar (Akrobata Łańcut) i Malwina Sala (Stal Rzeszów) spisały się rewelacyjnie, pokazały bardzo wysoki poziom i opanowanie. Uplasowały się na 6 miejscu i awansowały do finału (niedziela, 16:30-18:25).