2 liga. Bez goli i bez publiczności w Stargardzie. Błękitni bezbramkowo zremisowali ze Stalą Stalowa Wola

mtr
Stal w rundzie wiosennej ma na koncie dwa mecze zakończone remisem 0:0
Stal w rundzie wiosennej ma na koncie dwa mecze zakończone remisem 0:0 Krzysztof Kapica
Bez udziału publiczności odbył się sobotni mecz pomiędzy Błękitnymi Stargard i Stalą Stalowa Wola. Decyzja została podjęta w związku z zagrożeniem epidemiologicznym. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Sobotnie starcie mogło świetnie rozpocząć się dla Stali – już w 3. minucie minimalnie z rzutu wolnego pomylił się Filip Szifer. W pierwszej połowie Błękitni starali się głównie kontratakować – groźnie było m.in. po rajdzie Krystiana Sanockiego, ale dobrze w bramce spisał się Dawid Pietrzkiewicz.

Golkipera Stali tuż po zmianie stron spróbował zaskoczyć Hubert Sadowski. Zawodnik gospodarzy przymierzył z dystansu i piłka trafiła w poprzeczkę.

W 74. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Szymon Jopek. Dla pomocnika „Stalówki” to druga czerwona kartka w drugim wiosennym meczu. Chwilę później Pietrzkiewicz uratował Stal przed stratą bramki, po tym jak Sadowski uderzył z półwoleja.

Szymon Szydełko w końcówce wpuścił na plac gry doświadczonego Krzysztofa Kiercza, bo grając w osłabieniu, celem drużyny było dowiezienie remisu do końca. I ta sztuka podkarpackiemu 2-ligowcowi się udała.

Błękitni Stargard - Stal Stalowa Wola 0:0

Błękitni: Sasiak – Szrek (76 Kompanicki), Sadowski, Ostrowski, Sitkowski, Sanocki (70 Bochnak), Gawron (58 Paczuk), Łysiak, Theus, Cywiński ż, Krawczun. Trener Adam Topolski.

Stal: Pietrzkiewicz 7 – Mroziński 6, Jarosz 6, Witasik 6, Sobotka 6, Stelmach 6, Jopek 4 żż [cz 74], Szifer 6 ż (59 Ciepiela 5 ż), Chromiński 5 ż (59 Zmorzyński 5), T. Płonka 6, Fidziukiewicz 5 (78 Kiercz). Trener Szymon Szydełko.