2 liga futbolu amerykańskiego. Rzeszów Rockets znowu górą w derbach, spóźniony finisz Przemyśl Bears

ck
Miesiąc temu, w pierwszych derbach regionu, Rakiety wygrały z niedźwiedziami 34:6. fot. Wacław Nowacki
Gracze Rzeszów Rockets potwierdzili swoją supremację na Podkarpaciu i drugi raz w tym sezonie pokonali Przemyśl Bears. Derby 2 liga futbolu amerykańskiego trzymały w napięciu do końca.

Regionalne derby, których areną pierwszy raz był stadion przemyskiej Polonii, stały na dobrym poziomie. Szczególnie w ataku obie ekipy miały moc. Przez większą część meczu inicjatywa należała do występujących w okrojonym składzie Rakiet.

Running back (biegacz) Bartosz Słomka potrafił każdym sektorem boiska omijać obronne zasieki rywali. Prowadzenie dał jednak gościom Jakub Chlebica (po podaniu Marka Kwoki). W 2 kwarcie Chlebica znowu zapunktował, a dodatkowo na linii podwyższenia bezbłędnie spisywał się Patryk Sapiński.

Zespół z Przemyśla groźny był zwłaszcza w akcjach podaniowych. W 2 kwarcie piłkę w polu punktowym Rakiet złapał Amerykanin Aaron Feaver, nowy nabytek Bears, ale sędziowie tego przyłożenia nie uznali. Po chwili gospodarze mieli jednak powód do radości, bo 6 punktów zdobył Beniamin Iwanicki.

Zdawało się, że do przerwy wynik się nie zmieni, ale klasę znów pokazał Słomka, który powiększył przewagę Rockets. On też „przyłożył” w 3 kwarcie, a w ostatniej części 6 oczek uzyskał jeszcze Jakub Such.

Miejscowi do końca walczyli z całych sił i w czwartej odsłonie zaliczyli aż 3 touchdowny. Autorami dwóch z nich był Cezary Wołczyk, a jednego - Krystian Wilczyński.

- Zdobyliśmy najwięcej przyłożeń w sezonie - podkreślił rozgrywający i prezes Bears, Bartosz Wardęga.

Świetny finisz Niedźwiedzi okazał się jednak ciut spóźniony i drugi raz w ciągu paru tygodni derby regionu wygrali rzeszowianie. Dzięki temu awans do półfinału praktycznie mają już zapewniony, chociaż czekają ich jeszcze trzy mecze.

Futbol amerykański. W derbach Podkarpacia Rzeszów Rockets le...

PRZEMYŚL BEARS - RZESZÓW ROCKETS 27:35

Kwarty: 0:7, 7:14, 0:7, 20:7.

Bears: Feaver, Iwanicki, Pempuś, Folta, Chodorowski, Krzeszowski, Kuniec, Kulon, Lenar, Tokarski, B. Wardęga, Rokitowski, Klatka, Viktor, Machowski, Wołczyk, Kotecki, Włodyga, Bosakiewicz, Hadała, Żak, Kostkiewicz, Szczęsny, Garczewski, Kościółko, Huszlak, Telega, Makuchowski, Chrobak, Stasiła, Kupiszewski, Pasek, Brodala, Bronevytskyy, Knap, Wilczyński, R. Wardęga, Milo, Kusal, Pawłowski, Fostacz, Oszczypko.

Rockets: Kwoka, Ciupak, Niemiec, Wojtusik, Sapiński, Wirski, Tabaka, Włoch, Słomka, Uchman, Żurawski, Madyda, Such, Chmura, Lampart, Jurek, Łuczyk, Krzanowski, Betlej, Drozd, Kusaj, Bal, Iwiński, Krawiec, Madej, Olszowy, Zych, Krawczyk, Chlebica, Szejnar, Ładoński, Szeliga, Kajmowicz, J. Ligas, Stachurski.