2 liga futsalu. Emocje w Przeworsku

Miłosz Bieniaszewski
W Przeworsku mecz dostarczył wielu emocji
W Przeworsku mecz dostarczył wielu emocji Futsal Team Przeworsk
Futsal Zarzecze wygrał w Rzeszowie. To pierwsze zwycięstwo drużyny Mariusza Surmiaka. Stal Mielec uratowała punkt w Przeworsku na 10 sekund przed końcem.

Heiro II Rzeszów – Futsal Zarzecze 3:7 (1:3)

Bramki: Kadłubkiewicz 14, 30, Czerkowicz 22 – Krajewski 4, Gawłowski 5, Wilczek 6, Niemczak 26, 35, 36, Przepłata 40.

Heiro II: Latusek – Czerkowicz, Kadłubkiewicz, Fara, Staszewski oraz Krawczyk, Michalski, Dejniak. Trener Jacek Czerkowicz.

Zarzecze: Buczkowski, Strawa – Barszczak, Garbarz, Krajewski, Niemczak oraz Sobczak, Kuras, Wilczek, Gawłowski, Cichy, Przepłata. Trener Mariusz Surmiak.
Rzeszowianie nie mogli wystawić optymalnego składu i to się odbiło na ich grze. Goście rewelacyjnie zaczęli i po 6 minutach prowadzili już 3:0.

Miejscowi trochę otrząsnęli się i gola zdobył Artur Kadłubkiewicz. Kiedy zaraz po przerwie trafił Jacek Czerkowicz wydawało się, że Heiro jeszcze powalczy o punkty. Szybko jednak odpowiedział Rafał Niemczak. Do gry miejscowych przywrócił jeszcze Kadłubkiewicz, ale kolejne dwa trafienia Niemczaka odebrały „Dzikom” jakiekolwiek złudzenia.

Futsal Team Przeworsk – Stal Mielec 4:4 (1:3)

Bramki: Majkutowski 10, Salwach 22, Wrona 29, P. Gurak 40 – Wątróbski 1, 3, M. Dopart 13, T. Skowron 40.

Przeworsk: Niemiec, Stącel – Bober, Dawidziak, Kocur, Salwach oraz A. Gurak, P. Gurak, Majkutowski, Ostrzywilk, Stecko, Wrona. Trener Marcin Dawidziak.

Stal: Kowalski – M. Dopart, Ł. Skowron, T. Skowron, Wątróbski oraz Kardyś, Kolisz, Tetlak, Załucki. Trener Tomasz Skowron.

Mielczanie cały czas nie mogą się otrząsnąć po spadku z 1 ligi. Tym razem rewelacyjnie ułożyli sobie mecz i po bramkach Kacpra Wątróbskiego prowadzili 2:0. Do przerwy wszystko układało się po ich myśli.

W drugiej połowie miejscowi zaczęli jednak odrabiać straty i za sprawą Krystiana Wrony doprowadzili do wyrównania. Na 30 sekund przed końcem trafił Paweł Gurak i zanosiło się na wygraną gospodarzy. Mielczan stać jednak jeszcze było na przeprowadzenie skutecznej akcji i jeden punkt na 10 sekund przed końcem uratował im grający trener Tomasz Skowron.

Mecz SPAR Łańcut – Góral Tryńcza został przełożony na 6. stycznia.