2 liga koszykarzy. Siarka Tarnobrzeg ograła na wyjeździe Sokoła Ostrów Mazowiecka. Przegrana Stali Stalowa Wola z Dzikami Warszawa

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
Świetna III kwarta zadecydowała o wygranej Siarki Tarnobrzeg z Sokołem Ostrów Mazowiecka. W tej samej odsłonie plamę dała Stal Stalowa Wola.

Sokół Ostrów Mazowiecka - Siarka Tarnobrzeg 72:80

Kwarty: 17:14, 21:12, 16:32, 18:22.

Siarka: Gazarkiewicz 19 (1x3, 5 zb.), Pandura 4 (5 as.), Baran 25 (5x3, 5 as.), Mikołajko 10 (12 zb.), Buszta 0 oraz Karliński 2 (10 zb.), Pawełek 10 (2x3), Rycerz 10, Jadaś 0. Trener Arkadiusz Papka.

Siarka wygrała pierwszy raz na wyjeździe, ale długo nic na to nie wskazywało. Od początku lepiej spisywali się bowiem gospodarze i na długą przerwę schodzili z prowadzeniem 38:26.

Przez większość III kwarty Sokół utrzymywał bezpieczne prowadzenie, ale końcówka tej odsłony należała zdecydowanie do gości, którzy wygrali ten fragment 13:2 i wyszli na prowadzenie.

W decydującej ćwiartce drużyna Arkadiusza Papki spisała się jak należy i nie wypuściła zwycięstwa z rąk.

Dziki Warszawa - Stal Stalowa Wola 90:81

Kwarty: 28:26, 17:19, 30:21, 15:15.

Stal: Bandyga 12, Kaczmarski 13 (3x3), Gumiński 37 (4x3, 5 zb., 4 as., 5 str.), Tabor 4 (5 str.), Łabuda 3 (1x3) oraz Buczek 0, Pietras 0, Bejnar 7 (1x3), Szubart 2, Wojtanowicz 3. Trener Bogdan Pamuła.

W II kwarcie gospodarze prowadzili już 42:33, ale „Stalówka” się nie poddawała i doprowadziła do remisu.

W drugiej połowie III kwarty Dziki znów jednak odskoczyły i tym razem nie pozwoliły już przyjezdnym na zbyt wiele.

Cudów w ekipie Bogdana Pamuły dokonywał Cezary Gumiński, ale to było za mało na warszawian.

Goście przede wszystkim doznali klęski na deskach, gdzie przegrali 18 do 40.