2 liga koszykarzy. Siarka Tarnobrzeg skompromitowała się w Łodzi. Lepiej poszło Stali Stalowa Wola. Hensfort Przemyśl był nieskuteczny

mił, luks
Niedźwiadki Hensfort Przemyśl nie rzuciły zbyt wielu punktów, ale akurat Paweł Strzępek nie ma sobie zbyt wiele do zarzucenia Łukasz Solski
W 2 lidze koszykarzy z wygranej cieszyła się tylko Stal Stalowa Wola. Hensfort Przemyśl przegrał z MCKiS-em Jaworzno, a Siarka Tarnobrzeg doznała klęski w Łodzi.

Grupa B

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - Siarka Tarnobrzeg 101:49

Kwarty: 32:13, 20:21, 22:14, 27:1.

Siarka: Gazarkiewicz 14, Pandura 6, Mikołajko 8, Buszta 6 (2x3), Pawełek 8 (1x3) oraz Golecki 0, Ryznar 0, Kalriński 3 (1x3), Dominiak 0, Saramak 4, Jadaś 0. Trener Arkadiusz Papka.

O tym meczu Siarka będzie chciała jak najszybciej zapomnieć, bo na pewno chluby jej nie przynosi. A to co wydarzyło się w ostatniej kwarcie to już była prawdziwa kompromitacja.

KK Warszawa - Stal Stalowa Wola 83:87 pd.

Kwarty: 25:25, 20:16, 19:20, 13:16, 6:10.

Stal: Bandyga 16, Kaczmarski 11 (1x3), Buczek 6, Gumiński 32 (1x3), Łabuda 14 (4x3) oraz Pietras 0, Bejnar 4, Baj 0, Wojtanowicz 4, Siembida 0. Trener Bogdan Pamuła.

Było to bardzo wyrównane spotkanie, aczkolwiek w połowie III kwarty gospodarze odskoczyli i wyszli na prowadzenie 54:45. Goście musieli więc gonić wynik i czynili to na tyle skutecznie, że doprowadzili do dogrywki.

W niej ciut lepiej spisała się ekipa Bogdana Pamuły i wywalczyła cenne dwa punkty.

Prawdziwym liderem „Stalówki” był Cezary Gumiński, który nie tylko zdobył najwięcej punktów, ale do tego zanotował 9 zbiórek, 5 asyst oraz 3 przechwyty.

POZOSTAŁE WYNIKI: Rosa-Sport Radom - Start II Lublin 80:90, Tur Basket Bielsk Podlaski - AZS UMCS Lublin 63:83, GLKS Nadarzyn - Dziki Warszawa 95:88, Żubry Białystok - Sokół Ostrów Mazowiecka 117:56, Akademia Koszykówki Legii Warszawa - Hutnik Warszawa 69:93.

Grupa C

Hensfort Przemyśl - MCKiS Jaworzno 62:67

Kwarty: 23:12, 10:20, 17:20, 12:15.

Niedźwiadki Hensfort: Serwański 0, Strzępek 27, Walciszewski 15, Janczak 13 (2x5, 8 zb.), Prusak 0 oraz Słaby 5, Kucharski 2, Radoń 0. Trener Daniel Puchalski.

Po świetnej I kw. w wykonaniu przemyślan, kolejna odsłona to zdecydowany przestój. Goście trafili 13 pkt. z rzędu i do przerwy było 33:32 dla miejscowych.

W III kw. Hensfort nie trafił do kosza przez pięć minut! Jaworzno z kolei nie myliło się za trzy i w 26. min przyjezdni wygrywali 48:39. W 32. min Hensfort wyszedł ponownie na prowadzenie 54:52. W zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowali jednak goście. „Trójki” na remis nie trafił Jakub Kucharski.

POZOSTAŁE WYNIKI: Start Meble Dobrodzień - Wisła Kraków 79:80, AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice - Polonia Bytom 83:78, AZS Częstochowa - AZS UJK Kielce 78:96, Daas Basket Hills Bielsko-Biała - MKS II Dąbrowa Górnicza 97:76, Unia Tarnów - Pogoń Ruda Śląska 66:74, Zagłębie Sosnowiec - KKS Tarnowskie Góry 79:67.