2 liga koszykarzy. Stal Stalowa Wola sprawiła sporą niespodziankę i pokonała wicelidera. Kolejnej porażki doznała Siarka Tarnobrzeg

Miłosz Bieniaszewski
Cezary Gumiński (z piłką) rzucił 15 punktów, a Stal Stalowa Wola dosyć niespodziewanie pokonała Tura Bielsk Podlaski Włodzimierz Łyżwa
Stal Stalowa Wola sensacyjnie pokonała Tura Bielsk Podlaski. Z KK Warszawa przegrała natomiast Siarka Tarnobrzeg.

Siarka Tarnobrzeg - KK Warszawa 59:64

Kwarty: 17:17, 10:14, 16:19, 16:14.

Siarka: Pandura 4, Baran 22 (2x3), Mikołajko 5, Karliński 5 (1x3), Pawełek 9 (2x3) oraz Gazarkiewicz 12 (1x3), Buszta 2. Trener Arkadiusz Papka.

Gospodarze zaczęli od prowadzenia 6:0, ale ich dobra seria długo nie trwała i rywale dosyć szybko odrobili tę stratę, a w II kwarcie wyszli na pewne prowadzenie. Przez całą następną odsłonę to przyjezdni byli na plusie.

W ostatniej ćwiartce zaczęły się jednak prawdziwe emocje. Siarka z mozołem odrabiała straty i zbliżyła się na jeden punkt (49:50). Przyjezdni znów zdołali odskoczyć (54:62), ale na minutę przed końcem mieli w zapasie już tylko trzy oczka.

Do remisu mógł doprowadzić Michał Baran, ale jego rzut za trzy nie dotarł do celu. Kropkę nad „i” celnymi osobistymi postawił natomiast Tomasz Jaremkiewicz.

Stal Stalowa Wola - Tur Basket Bielsk Podlaski 72:70
Kwarty: 14:18, 24:12, 20:14, 14:26.

Stal: Bandyga 17, Kaczmarski 21 (5x3), Buczek 0, Gumiński 15 (1x3), Łabuda 5 (1x3) oraz Pietras 2, Bejnar 10, Kindlik2, Wojtanowicz 0. Trener Bogdan Pamuła.

Kibice przybyli do hali w Stalowej Woli byli świadkami wielkich emocji. Stal sprawiła sensację i ograła wysoko notowanego rywala, który doznał dopiero trzeciej porażki w sezonie.

Gospodarze tak naprawdę na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki, bo pod koniec III kwarty prowadzili już 58:40.

Ostatnia odsłona to jednak zamiana ról i odrabianie strat przez przyjezdnych, którzy na niespełna dwie minuty przed końcem wyszli na prowadzenie 68:64. Po celnych wolnych Marcina Bandygi znów na plusie była „Stalówka” (70:69), ale Tur doprowadził do wyrównania.

Zanosiło się więc na dogrywkę, ale ostatnie słowo należało do Karola Kindlika, który zdobył swoje jedyne, ale za to bardzo ważne punkty.

POZOSTAŁE WYNIKI: Start II Lublin - ŁKS AZS UŁ SG Łódź 62:92, Sokół Ostrów Mazowiecka - Rosa-Sport Radom 81:84, AZS UMCS Lublin - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 104:56, Dziki Warszawa - Żubry Leo-Sped Białystok 73:88, GLKS Nadarzyn - Hutnik Warszawa 96:98.