2 liga mężczyzn. Błękitni Ropczyce zapewnili sobie utrzymanie

Kara
Krzysztof Kapica
W sobotnie popołudnie rozpoczął się trzeci, i jak się potem okazało ostatni, pojedynek Błękitnych Ropczyce z GKPS-em Gorlice.

Po dwóch pewnych wygranych Błękitni udali się na teren przeciwnika, by wygrać i postawić kropkę nad „i”. Stawką było utrzymanie się w II lidze. Mecz od samego początku nie szedł po myśli naszej drużyny. Brakowało skuteczności w ataku, a walczący o życie gorliczanie radzili sobie bardzo dobrze. W efekcie dosyć pewnie wygrali dwa pierwsze sety i pewni swego wyszli na trzecią partię.

Na szczęście siatkarze z Podkarpacia zmobilizowali się, uporządkowali grę i zaczęli odrabiać straty. Około godzinę później na tablicy widniał remis w setach 2:2. W tie-breaku emocji również nie brakowało, ostatecznie jednak to Błękitni przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i tym samym zapewnili sobie utrzymanie.

GKPS Gorlice - Błękitni Ropczyce 2:3

Sety: 25:17, 25:21, 19:25, 20:25, 16:18.

Stan rywalizacji: 3:0 dla Błękitnych Ropczyce

Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 0:3 (20:25, 21:25,22:25)[RELACJA]

Porażka Asseco Resovii z PGE Skrą Bełchatów. Rzeszowianie za...