2 liga mężczyzn. Extrans Sędziszów wygrał w Kozienicach. Jaślanie już drugi raz pokonali Karpaty

mj
KeithJJ/pixabay.com
Nie udał się rewanż siatkarzom Karpat Krosno z jasielską drużyną. Beniaminek drugi raz pokonał bardziej doświadczonego przeciwnika.

Karpaty Krosno - MOSiR Jasło 2:3 (21:25, 25:15, 17:25, 25:19, 13:15)

Karpaty: Kosiek, Majkowski, Żłobecki, Moniak, Baran, Zubik oraz Opoń (libero), Stawiarz. Trener Jakub Heimroth.

MOSiR: Soboń, Czado, Skomro, Matuła, Bieszczad, Bykowski oraz Kordowski (libero), Ochoński (libero), Piróg, Procanin, Dziwak, Wójcik. Trener Bartosz Kilar.

Jasielski zespół wygraną w Krośnie w największym stopniu zawdzięcza Szymonowi Soboniowi. Rozgrywający ten wyciągnął z trudnej sytuacji swój zespół w tie-breaku dokładną i mocną zagrywką. - Wszedł na serwis przy stanie 8:11, a zszedł przy 11:13 - wspominał Bartosz Kilar, trener MOSiR-u.

- W całym meczu rywale różnice robili swoją zagrywką. U nas od pewnego czasu bolączką jest zagrywka. Cóż, idzie nowy rok, może wniesie coś pozytywnego - mówi Jakub Heimroth, opiekun krośnian, którzy tą stratą oddalili się od gry w fazie play-off.

Jest zwycięstwo, jest i radość!

Asseco Resovia po emocjonującym starciu pokonała Aluron Virt...

Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec - Avia Świdnik 1:3 (17:25, 13:25, 25:21, 14:25)

Neobus: Komar, Golesz, Jakubek, Warzocha, Książkiewicz, Laskowski oraz Świeczka (libero), Pichla, Krawczyk, Świst, Bartosik. Trener Krzysztof Frączek.

Końcowy rezultat nikogo nie powinien dziwić. Obie drużyny dzieli bowiem spora różnica, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. - W tabeli jest bardzo ciasno, może ten wygrany set będzie dla nas ważny w końcowym rozrachunku - zaznaczał Krzysztof Frączek, trener Neobusa. Z konieczności na ataku zagrał nominalny przyjmujący Michał Krawczyk. - W tygodniu mamy jakieś 4 treningi, Avia około 8 lub 10, wstydu nie przynieśliśmy - oceniał trener Neobusa.

KKS Kozienice - Extrans Sędziszów 1:3 (22:25, 16:25, 32:30, 25:27)

Extrans: Polek, Małek, Perłowski, Grendysa, Pyrsak, Kalandyk oraz Szczęch (libero), Kozłowski. Trener Tomasz Józefacki.

Sędziszowski zespół pojechał do Kozienic bez przyjmującego Tomasza Kotyli, ale mimo to spisał się znakomicie. Dobrze wyglądało przyjęcie, a sporo krzywdy miejscowym zrobiła również zagrywka Extransu. Podopieczni Tomasza Józefackiego spotkają się z Kozienicami w najbliższą sobotę. U siebie rozegrają zaległy mecz z pierwszej rundy.

Błękitni Ropczyce - Wisłok Strzyżów 1:3 (16:25, 26:24, 17:25, 23:25)

Błękitni: Białorudzki, Waszczuk, Opiela, Lejko, Pękala, Polański oraz Siuta (libero), Kij, Pieczonka, Sroka, Mich, Grabiec. Trener Stanisław Pieczonka.

Wisłok: Paszek, Soja, Półzięć, Armata, Pamuła, J. Libucha oraz Machnica (libero), Teper, S. Libucha. Trener Bartosz Soja.

W premierowej odsłonie było dużo walki, ale tylko do połowy seta. Wtedy goście uzyskali kilka punktów przewagi dzięki mocniejszemu serwisowi. Wisłok dobrze pracował w obronie i wygrywał też dłuższe wymiany. Seta sprytnym obiciem bloku zakończył grający trener Wisłoka - Bartosz Soja. W drugim miejscowi zaczęli grać dużo lepiej i skuteczniej, kończąc dużo piłek w pierwszym tempie. Gospodarze długo utrzymywali kilka oczek przewagi. W końcówce goście doprowadzili do stanu 24:24, ale w decydujących akcjach nie zawiedli skrzydłowi Błękitnych. W trzeciej partii Wisłok zdominował ropczycki zespół głównie za sprawą mocniejszej zagrywki. W wyrównanej końcówce czwartej partii klasę znów pokazał Soja.