2 liga. Orzeł Przeworsk wygrał po raz siódmy, Stal II Mielec dzielnie walczyła w Zabrzu [ZDJĘCIA]

SPR Orzeł Przeworsk (niebieskie koszulki) wygrał po raz siódmy z rzędu.
SPR Orzeł Przeworsk (niebieskie koszulki) wygrał po raz siódmy z rzędu. Grzegorz Kostka
Orzeł Przeworsk wygrał po raz siódmy i został jedynym niepokonanym zespołem w lidze.

Orzeł Przeworsk - Vive II Kielce 30:23 (14:13)

Orzeł: Maj, Kędzior, Szczepaniec – Kubik 5, Kozdroń, Czapka 2, Thomas, Styczeń, Gancarz 2, Bakowski 3, Karabanowski, Wańkowicz, Kornafel 4, Kubisztal 3, Świerk 11, Leja. Trener: Sebastian Pelc.

Kary: 10 i 4 min.

Widzów 300

Pojedynek dwóch niepokonanych drużyn padł łupem gospodarzy. Początek należał do gości, którzy w 15 minucie prowadzili 7:5. Trener Orła wpuścił do bramki miejscowych Samuela Kędziora, a ten kilkoma świetnymi interwencjami w pierwszej połowie wydatnie przyczynił się do odrobienia strat i wyjścia na prowadzenie gospodarzy. Po przerwie kolejne świetne interwencje bramkarza Orła oraz znakomita skuteczność Mateusza Świerka sprawiły, że miejscowi w 41 minucie prowadzili 22:16 i prowadzenie tego nie oddali do końcowej syreny.

SPR Górnik Zabrze - Stal II Mielec 36:32 (17:17)

Stal II: Kołacz, Polak - Draguła 2, Straż 2, Osmola 2, Krzysztofek 2, Kilian, Sobczyk 12, Ziomek 5, Wanatowicz 4, Dzierga 3, Nycek. Trener: Tomasz Sondej.

Kary 8 i 12 min.

Widzów: 50.

Mielecka młodzież dzielnie walczyła w Zabrzu, ale w drugiej połowie pozwoliła odskoczyć gospodarzom na cztery bramki i mimo ambitnych starań nie dała rady odrobić strat.

Unia II - SMS III 36:37;
Busko - Jedynka 29:22 (13:12);
MOSiR - Wybicki 31:16 (16:5);
Ustroń - AZS AGH II 21:35 (9:15).