2 liga. Pierwsza porażka Stali Stalowa Wola w obecnym sezonie. Lepszy okazał się beniaminek z Torunia

mtr
Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Elaną Toruń
Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Elaną Toruń Krzysztof Łokaj
Stal Stalowa Wola przegrała na wyjeździe z Elaną Toruń 1:2 w meczu 3. kolejki drugiej ligi. Dla podopiecznych Krzysztofa Łętochy to pierwsza strata punktów w sezonie 2018/19.

Piłkarze z Torunia od pierwszych minut starali się zepchnąć „Stalówkę” do głębokiej defensywy, jednak pierwsze poważne zagrożenie gospodarze stworzyli dopiero w 26. minucie. Wówczas czujność Doriana Frątczaka sprawdził Filip Kozłowski, jednak bramkarz Stali zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

21-latek bardzo dobrze spisywał się również po uderzeniach Urbańskiego, Kościelniaka czy Stefanowicza. Kilka minut przed przerwą faulowany w polu karnym był Mateusz Stąporski i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Maciej Stefanowicz i pewnym strzałem zdobył bramkę na 1:0.

Elana Toruń wciąż niepokonana w II lidze. Beniaminek ograł Stal Stalowa Wola, choć niewiele brakowało, aby w końcówce pokpił sprawę. Elana Toruń - Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0) Bamki: Maciej Stefanowicz (42 - karny), Artur Lenartowski (59) - Michał Kitliński (80) ELANA: Mrozek - Górka, Urbański, Kołodziejski, Dobosz - Stąporski (60. Lenkiewicz), Kryszak, Lenartowski, Kościelniak, Stefanowicz (76. Aleksandrowicz) - Kozłowski.Tylko pierwsze minuty meczu na szczycie 3. kolejki były wyrównane, ale po pół godzinie gry Elana zaczęła narzucać na murawie swoje watunki. Trzy szanse w polu karny miał Filip Kozłowski, Patryk Urbański celnie uderzał z rzutu wolnego, ale interweniował bramkarz Stali. Gdy powoli kończyła się połowa Mateusz Stąporski był faulowany w polu karnym. Zwykle w takich okazjach niezawodny był Mariusz Kryszk, ale tym razem do piłki podszedł Mateusz Stefanowicz i było 1:0. Druga połowa zaczęła się także od przewagi Elany, zwłaszcza akcje prawym skrzydłem były bardzo groźne. Po jednej z nich kapitalnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Artur Lenartowski. Dominacja Elany wydawała się niezagrożona, gdy jeden z nielicznych wypadów Stali zakończył się golem kontaktowym. W efekcie kibice obejrzeli bardzo emocjonującą końcówkę. Obie drużyny jeszcze w doliczonym czasie miały świetne okazje, a torunianie w popisowy sposób zmarnowali kontrę... 5 na 1! ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z TEGO MECZU >>>

Elana Toruń - Stal Stalowa Wola. Przewaga Elany, emocje w ko...

Po zmianie stron Elana poszła za ciosem. Wynik w 59. minucie podwyższył Artur Lenartowski, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z dystansu. Chwilę później gospodarze mogli prowadzić już 3:0, jednak znów świetną interwencją popisał się bramkarz „Stalówki”.

- Pracy w meczu było naprawdę wiele, ale na tym polega moja pozycja, żeby pomagać drużynie – przyznaje Dorian Frątczak.

W kolejnych fragmentach spotkania inicjatywę zaczęli przejmować podopieczni Krzysztofa Łętochy, czego efektem było zdobycie kontaktowej bramki. „Elanowcy” nie pozwolili jednak na więcej i ostatecznie trzy punkty zostały w Toruniu. Dla zespołu ze Stalowej Woli to pierwsza strata punktów w obecnych rozgrywkach.

- Nie udało nam się strzelić drugiego gola, ale nie załamujemy się. Nastawiamy się teraz na mecz w Pucharze Polski oraz sobotnie starcie z Widzewem - tłumaczy golkiper zespołu ze Stalowej Woli.

Elana Toruń – Stal Stalowa Wola 2:1 (1:0)

Bramki: Stefanowicz 42-karny, Lenartowski 59 – Kitliński 79.

Elana: Mrozek – Górka ż, Urbański, Kołodziejski, Dobosz, Kryszak, Lenartowski, Stąporski (60 Lenkiewicz), Kościelniak (87 Wołkowicz), Stefanowicz ż (76 Aleksandrowicz), Kozłowski ż. Trener Rafał Górak.

Stal: Frątczak 8 – Janiszewski 5, Sobotka 5, Czajkowski 5, Mistrzyk 6, Dadok 5, Dziubiński 6, Mroziński 5 (76 Stelmach 4), Trąbka 6, Żyliński 4 (62 Trubeha 4), S. Łętocha 4 (54 Kitliński 6). Trener Krzysztof Łętocha.