2 liga piłkarzy ręcznych: (Nie)spokojny AZS

GB
Sezon dobiegł końca, ale szczypiorniści AZS-u Rzeszów, którzy zajęli ostatnie miejsce w tabeli, nie wiedzą, czy pozostaną w gronie II-ligowców. Prezes prowadzącego rozgrywki Śląskiego ZPR twierdzi, że nikt nie spadnie, bo w jednej grupie jest 14 miejsc. Szef rzeszowskiej sekcji przypomina, że wg reguł przyjętych przed sezonem, z każdej z czterech grup spada jedna drużyna. Do I ligi awansował BKS.

AZS UR RZESZÓW - BKS BOCHNIA 28-31 (13-17)

AZS: Siwiec, Sierżęga - Ulak 3, Zwiercan 1, Pelc, Bielak 8, Czarnota 3, Rędzio 9, Kwieciński, Cupryś 4, Kulig.
BKS: Weihönig, Gut - Słowiak, Jacak 4, M. Cyz 7, Gniewek 6, Prysak 2, Stelmachowski 1, Mikulec, Piętak 6, Ćwik 5, Pach, Rakoczy, P. Węgrzyn.
Sędziowali Bogdan Rogusz (Bochnia) i Marian Sikora (Rzeszów). Kary: 8 i 8 minut; czerwona kartka: Ulak (52, gradacja kar). Widzów 70.
Dla gospodarzy był to mecz o życie. Goście, którzy przyjechali bez pierwszego bramkarza, przeciwnie - grali na luzie (już wcześniej zapewnili sobie awans). To wszystko zredukowało różnicę umiejętności i spotkanie było zacięte i emocjonujące. BKS prowadził różnicą dwóch-czterech trafień. W 42. minucie Paweł Rędzio zdobył kontaktowego gola (20-21), ale goście nie pozwolili rzeszowianom na wyrównanie (20-23). Na przeszkodzie stanęła też nieskuteczność graczy AZS-u.
Na miejsce zawodów nie dojechały wyznaczone sędziny z Kielc i mecz prowadzili przedstawiciele obu grających ekip.

UNIA TARNÓW - ELEKTRONIK PRZEMYŚL 39-26 (17-16)

UNIA: Biel, Wojtanowski - Gąsior 6, Bieś 6, Tokarski 4, Ogarek 1, Niedojadło 12, Moździerz 1, Zając, Pawluś 9.
ELEKTRONIK: Sar - Ochenduszkiewicz 1, Dejnaka 2, Korobczak 2, Guściora 4, Baraniecki, Stołowski 5, Kiełt, Cypryś 3, Pawłowski 5, Chlebowski 4.
Sędziowali Joanna Kaczorowska (Mikołów) i Rafał Krawczyk (Łaziska Górne). Kary: 12 i 10 minut; czerwone kartki: Bieś - Cypryś (gradacje kar). Widzów 100.
- Do przerwy było nieźle, potem słabo graliśmy w obronie - skwitował Bogusław Kubicki, trener Elektronika. W 23. minucie przemyślanie prowadzili 12-10, ale gospodarze w trzy minuty zdobyli cztery gole (14-12) i potem nie oddali już prowadzenia. Unici, którzy chcieli wygrać różnicą większą niż 8 goli (taką przegrali w Przemyślu) dopięli swego: w 52. minucie było 31-25, w 57. - 36-25.

GKS GRODKÓW - STAL MIELEC 31-28 (14-10)

GKS: Mielnik, Sitko - Szawarowski 2, Rus 4, Cokot 5, Sierpina 1, Białożyt 4, Sękowski 1, Hytel 7, Marcinek, Bujak 4, Matwijów 3.
STAL: Kania - Maćkowski 6, Krupa 11, Szwaja 5, Szczerba 3, Turek 3, Ryś, Korpanty, Babula.
Sędziowali Kamil Poloczek (Katowice) i Krzysztof Pytlik (Siemianowice). Kary: 14 i 6 minut. Widzów 120.
Po wyrównanym początku (4-4 w 11. minucie) gospodarze przejęli inicjatywę i przez długi czas przeważali dwoma-trzema golami. Najlepsi w obu drużynach byli bramkarze. - Jacek Mielnik wygrał nam mecz - przyznał Bolesław Bortnik, trener GKS-u. Mielnik kilkakrotnie wychodził zwycięsko z pojedynków sam na sam z mielczanami w końcówce I połowy i w ostatniej fazie spotkania. W II odsłonie skutecznością imponował Andrzej Krupa.