2 liga piłki ręcznej. Nieudany weekend Orła Przeworsk i Stali II Mielec [ZDJĘCIA]

Orzeł (czerwone stroje) nie sprostał rywalom z Bochni.
Orzeł (czerwone stroje) nie sprostał rywalom z Bochni. Grzegorz Kostka
Drugoligowe męskie drużyny z naszego województwa, poniosły dwie porażki, choć w Przeworsku po pierwszej połowie liczono na zdobycz punktową.

SPR Orzeł Przeworsk - MOSiR Bochania 31:37 (16:17)

Orzeł: Bąk, Gromny – Czapka 5, Kuras 3, Pilek 1, Bakowski 6, Litwińczuk 4, Gancarz 2, Warchoł, Radwański 2, Kowalski 1, Kozdroń 1, Świerk 6, Gondek, Wańkowicz. Trener Sebastian Pelc.

Sędziowali: Lubecki i Pieczonka (Rzeszów).

Kary: 8 i 8 min. Widzów 150.

Orzeł dobrze rozpoczął i w 26 minucie prowadził 15:12. Wydawało się, że tym razem goście z Bochni wyjadą z Przeworska bez punktów. Niestety od wspomnianej już 26 minuty coś w grze gospodarzy się zacięło. Miejscowi stracili skuteczność (kilka rzutów w słupek w drugiej połowie) a do tego popełniali proste błędy zarówno w ataku jak i defensywie, co było siła napędową dla gości, którzy w drugiej połowie stopniowo odskakiwali Orłowi.

SMS II Kielce - Stal II Mielec 35:25 (19:11)

Stal II: Witkowski 2 - Draguła, Dzierga 1, Wiącek 4, Osmola 1, Nadzieja, Skuciński 5, Chudzik 1, Batko 2, Jacek 2, Ziomek 1, Mrozik 1, Kozioł 5. Trener: Tomasz Sondej.

Kary: 6 i 4 min. Widzów 100.

Mecz bez historii Stal prowadziła tylko w 1 minucie 1:0, później na boisku dominowali kielczanie, stopniowo powiększając swoją przewagę. Praktycznie już po pierwszej połowie było jasne, że komplet punktów pozostanie w Kielcach.

Pozostałe mecze:
Buskowianka Busko - AZS AGH Kraków przeł. na 9.11;

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Wisła Sandomierz mecz w niedzielę.

Po rozegraniu czterech serii meczów w grupie A 2 ligi grupy IV, Orzeł jest szósty, zaś Stal II oczko niżej. W ligowej tabeli prowadzą rezerwy SMS-u Kielce.