2 liga piłki ręcznej. Porażki JKS-u II Jarosław, Orła Przeworsk i Stali II Mielec

kostek
Grunwald Ruda Śląska (zielone koszulki) po zwycięstwie w Przeworsku, pokonał również i rezerwy Stali Grzegorz Kostka
Trzy nasze drużyny grające w 2 lidze piłki ręcznej zarówno mężczyzn jak i kobiet doznały porażek w minionym weekendzie.

Kobiety

JKS II Jarosław - Zgoda Ruda Śląska 19:32 (8:17)

JKS II: Kulpa, Mitura – Wojtaszek, Ulma, Wicińska 7, Bieńkowska 5, Bartoszek 1, Naleśniak 1, Kozdrowicz 2, Teper 1, Moszkowicz, Leżucha, Rygiel 3, Szot, N. Lasek, A. Lasek. Trener Marzanna Ulma.

Sędziowali: Piątek i Szestakow (Rzeszów).

Kary: 14 i 8 min. Widzów 100.

Początek meczu był bardzo wyrównany. W dziewiątej minucie na tablicy wyników widniał remis po 3. Całkiem nieźle jeszcze było w 20 minucie kiedy to jarosławianki przegrywały tylko dwoma bramkami. Od tego momentu JKS stanął. Zespól lidera z Rudy Śląskiej zdobył osiem bramek z rzędu i odskoczył na dziesięcio bramkowe prowadzenie. To właśnie ten fragment meczu zdecydował o losach całego spotkania.

Po zmianie stron gra wyglądała podobnie jak w pierwszych dwudziestu minutach pierwszej połowie. Żadna z drużyn nie miała już serii bramek. Gra toczyła się bramka za bramkę. Gospodynie co prawda próbowały gonić wyników ale doświadczony zespół ze Śląska szybko doprowadzał do poprzedniej przewagi. Osiągnięta przewaga w pierwszej połowie pozwoliła przyjezdnym na spokojną grę i pełną kontrolę meczu. Na wyróżnienie zasłużyła Iga Wicińska autorka siedmiu trafień. Nieźle w ataku radziła sobie również Patrycja Bieńkowska, która pięciokrotnie pokonała bramkarki rywalek.

Imperium II Katowice - SPR Handball Rzeszów przełożono na środę

Mężczyźni

SPR Orzeł Przeworsk - UJK Kielce 23:34 (14:14)

Orzeł: Proć, Gromny – Czapka, Jaśkowiec, Sołek 6, Leja 2, Kośla, Gancarz 1, Bakowski 3, Kornafel 6, Kotowicz, Gondek 1, Pilek, Wańkowicz cz [52-faul], Świerk 4. Trener Sebastian Pelc.

Kary: 8 i 6 min. Widzów 200.

Kibice w Przeworsku po pierwszej połowie mogli liczyć na spora niespodziankę. Gospodarze grali uważnie w obronie (świetnie bronił Dawid Gromny) i skutecznie w ataku co przełożyło się na remis do przerwy. Niestety po przerwie na parkiecie zagrał inny Orzeł. Orzeł który popełniał masę błędów (15 strat w drugiej połowie) a do tego nie najlepiej bronił, co się przełożyło na odskok gości. Trzeba przyznać, że goście byli drużyną lepszą, ale z przebiegu całego spotkania, Orzeł nie zasłużył na tak wysoką porażkę.

SPR Grunwald Ruda Śląska - Stal II Mielec 36:24 (20:8)

Stal II: Witkowski – Dzierga 1, Osmoła 5, Nadzieja 2, Chudzik 1, Batko 2, Jacek 3, Paleń, Ziomek 3, Mrozik 1, Kozioł 2, Styczeń 4. Trener Marcin Basiak.

Kary: 8 i 10 min. Widzów 50.

Mecz ustawiło pierwsze 10 minut, które to zespół gospodarzy wygrał 6:1. Grający nalezie miejscowi z każdą minutą powiększali swoją przewagę, by na przerwę zejść z dwunastoma bramkami na plusie. Druga połowa to kontynuacja przewagi miejscowych i fatalna skuteczność z rzutów karnych gości. Mielczanie w tejże odsłonie aż czterokrotnie nie potrafili wykorzystać rzutu z siódmego metra.