2 liga piłki ręcznej. Wyjazdowe zwycięstwo Orła Przeworsk, porażka Stali II Mielec

SPR Orzeł Przeworsk z Bochni wywozi komplet oczek.
SPR Orzeł Przeworsk z Bochni wywozi komplet oczek. Grzegorz Kostka
Orzeł bez większych problemów ograł w Bochni miejscowy MOSiR i został pierwszym liderem, rezerwy Stali tylko w dziewięcio osobowym składzie powalczyły w Ustroniu, ale punktów nie przywiozły.

MOSiR Bochnia – SPR Orzeł Przeworsk 29:41 (11:19)

Orzeł: Maj, Szczepaniec – Czapka 5, Bakowski 7, Kubisztal 2, Świerk 10, Thomas, Małecki, Andrusiewicz, Kubik 2, Mroszczyk, Sołek 2, Kornafel 7, Karabanowski, Styczeń 2, Wańkowicz 4. Trener Sebastian Pelc

Kary: 8 i 4 min. Widzów 20.

Orzeł wzmocniony między innymi Michałem Kubisztalem w Bochni nadawał ton rywalizacji od pierwszej minuty. Już po kwadransie prowadził pięcioma bramkami. Seria pięciu bramek w ostatnich dziesięciu minutach pozwoliła gościom na odskoczenie na osiem trafień w 30 minucie. Po zmianie stron przyjezdni mając w zapasie osiem bramek z pierwszej połowy, grali spokojnie i jak się nadarzyła okazje powiększali swoją przewagę, by ostatecznie wygrać różnicą aż dwunastu bramek. Nie do zatrzymania dla gospodarzy był Mateusz Świerk, autor dziesięciu bramek.

MKS Ustroń – Stal II Mielec 27:24 (12:9)

Stal II: Polak – Czarnecki 1, Osmola 5, Sobczyk 9, Ziomek 1, Draguła 2, Król 1, Dzierga, Krzysztofek 5. Trener Tomasz Sondej

Kary: 10 i 12 min. Widzów 25.

Stal do Ustronia pojechała tylko w dziewięcio osobowym składzie. Mimo wąskiej kadry dzielnie walczyła i przy odrobinie więcej szczęścia mogła pokusić się o zdobycz punktową. Pierwsze pięć minut należało do naszej drużyny. Stal prowadziła 3:1. Niestety w kolejnych minutach już tak dobrze nie było. Miejscowi wpierw doprowadzili do wyrównania, a następnie zaczęli powolutku uzyskiwać przewagę, która na koniec pierwszej połowy wyniosła trzy trafienia. Po zmianie stron szybkie pięc bramek gości pozwoliły im na odzyskanie prowadzenia 14:13. Niestety znów kilka błędów i miejscowi odskoczyli na dwie bramki 16:14. Przyjezdni szybko odrobili straty i wyrównany mecz toczył się do 55 minuty, kiedy to notowano ostatni remis po 22. Końcówka należała jednak do gospodarzy i to oni cieszyli się z końcowego zwycięstwa.