2 liga. Siarka Tarnobrzeg wygrała na wyjeździe z Błękitnymi Stargard. Koncert Mateusza Brozia

Marcin Trzyna
Marcin Radzimowski
Siarka Tarnobrzeg odniosła drugie zwycięstwo z rzędu, choć do 65. minuty to Błękitni Stargard prowadzili po bramce Patryka Skóreckiego. Wszystko odmieniło wejście na boisko Mateusza Brozia. Napastnik w nieco ponad dziesięć minut strzelił dwa gole, które zadecydowały o zwycięstwie Siarki.

Błękitni objęli prowadzenie już w 13. minucie spotkania. Piłkę w polu karnym otrzymał niepilnowany Patryk Skórecki, najskuteczniejszy zawodnik Błękitnych w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od Krystiana Krupy.

Po stracie bramki piłkarze Siarki nieco się przebudzili, jednak nie potrafili poważnie zagrozić bramce rywali. Niezłą szansę miał Kamil Cupriak, ale jego uderzenie z rzutu wolnego okazało się niecelne.

Od początku drugiej części spotkania Siarka narzuciła własny styl gry. W 64. minucie na boisko wszedł Mateusz Broź, który zaliczył prawdziwe „wejście smoka”, bo do zdobycia wyrównującej bramki potrzebował zaledwie kilkudziesięciu sekund. Z prawego skrzydła dośrodkował Ropski, a Broź z kilku metrów wpakował piłkę do siatki gospodarzy.

Drużyna z Tarnobrzega poszła za ciosem, w 73. minucie Leśkiewicz sfaulował w polu karnym Woźniaka, co nie uszło uwadze arbitra. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Broź, jednak piłkarz Siarki trafił jedynie w słupek. 29-latek zrehabilitował się niezwykle szybko, bo już w kolejnej akcji strzelił gola na 2:1, pokonując bramkarza gospodarzy w sytuacji sam na sam. Bohater Siarki chwilę później musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

Podopieczni Gąsiora dowieźli jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego. Ambitna gra Siarkowców została nagrodzona trzema punktami.

BŁĘKITNI STARGARD – SIARKA TARNOBRZEG 1:2 (1:0)

Bramki: Skórecki 13 – Broź 65, 76.

Błękitni: Rzepecki – Szymusik ż, Liśkiewicz ż, Burzyński ż, Orłowski, Więcek (67 Gutowski), Karmański, Skórecki, Fadecki ż, Prawucki ż (63 Magnuski), Jaroch. Trener Krzysztof Kapuściński.

Siarka: Krupa 5 – Grzesik 5, Kubowicz 5, Witasik 5, Witkowski 5, Płatek 5, Kabała 5 (64 Broź 7 (78 Galara)), Radulj 5 (90+1 Dawidowicz], Cupriak 4 (46 Głaz ż 4), Woźniak żż [cz 89 za dwie żółte] 4, Ropski ż 6. Trener Włodzimierz Gąsior.