Marcin Radzimowski
W zaległym meczu drugiej ligi Siarka Tarnobrzeg wygrała 1:0 z Olimpią Elbląg. Zwycięskiego gola strzelił w 7 minucie meczu, Mateusz Janeczko.

Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0),
1:0 Mateusz Janeczko 7.

Siarka: Zoch - Głaz, Bierzało, Wełnicki, Drobot(64 Woźniak) - Janeczko (76 Wawrylak), Duda (76 Maik), Płatek, Wodecki, Sitek (69 Wełniak) - Radulj.

Olimpia: Madejski - Jurek, Wenger, Sochań, Balewski - Zaremba (32 Szuprytowski), Nowicki, Kuczałek, Prytulak (62 Demianiuk), Bojas (83 Sedlewski) - Fidziukiewicz.

Żółte kartki: Zoch(Siarka) - Szuprytowski, Bojas, Sochań (Olimpia).

Sędziował: Marek Śliwa (Kielce).

II liga piłki nożnej: Siarka Tarnobrzeg - Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)

W zaległym meczu z rundy jesiennej, Siarka Tarnobrzeg pokonała Olimpię Elbląg. Po tej wygranej, nasz zespół opuścił strefę spadkową.

Mecz poprzedziła minuta ciszy dla zmarłego byłego trenera tarnobrzeskiego zespołu Janusza Fitasa.

Siarka do meczu z Olimpią przystąpiła bez pauzującego za żółte kartki Dawida Kubowicza, ale już z Sebastianem Dudą i Aleksandrem Drobotem.

Szybka i jedyna bramka

W 3 minucie gospodarze mogli prowadzić 1:0. Po zagraniu Jakuba Głaza do Marcina Wodnickiego, strzał tego drugiego fantastycznie obronił Sebastian Madejski.

W 7 minucie już było prowadzenie dla Siarki. Ponownie akcję gospodarzy zainicjował prawą stroną boiska kapitan Jakub Głaz podał piłkę na szesnasty metr do Mateusza Janeczki, który bardzo ładnym strzałem w dolny róg bramki pokonał Sebastiana Madejskiego.

W 27, 31 i 40 minucie meczu golkipera elbląskiej Olimpii próbował pokonać Marcin Wodecki. Bramkarz gości dwukrotnie obronił w dobrym stylu strzały doświadczonego piłkarza Siarki.

Mądra gra i obrona korzystnego wyniku

W drugich 45 minutach podopieczni trenera Ryszarda Komornickiego bardzo mądrze grali, szanowali piłkę, oddali niebezpieczeństwo od własnego pola karnego i dowieźli bardzo korzystny wynik i trzy cenne punkty.

W Wielką Sobotę z Widzewem Łódź

Już w sobotę kolejne ligowe emocje w Tarnobrzegu. W ramach 29 kolejki, podopieczni trenera Ryszarda Komornickiego zagrają z wiceliderem tabeli, Widzewem Łódź. Początek tego spotkania o godzinie 13. W rundzie jesiennej w Łodzi, kiedy tarnobrzeski zespół prowadził trener Włodzimierz Gąsior, Siarka przegrała aż 0:4.

Ważna informacja dla kibiców Siarki, którzy wybierają się na sobotni pojedynek z Widzewem. Kasy biletowe czynne będą, w piątek od godziny 13 do godziny 16 i w sobotę od godziny 10.