2 liga siatkarek. Marba Sędziszów ma patent na Szóstkę Mielec. Pewna wygrana San-Pajdy Jarosław

Miłosz Bieniaszewski
San-Pajda Jarosław pokonał Sandecję Nowy Sącz, a więc jarosławianki miały powody do radości Łukasz Solski
W 2 lidze siatkarek Do niespodzianki doszło w Mielcu, gdzie Szóstka uległa Marbie Sędziszów Młp. Z wygranej cieszył się San-Pajda Jarosław, a AZS UR APPGO Rzeszów przegrał na własnym parkiecie.

Szóstka Mielec - Marba Sędziszów Młp. 1:3

Sety: 20:25, 25:18, 23:25, 18:25.

Szóstka: Szymańska, N. Murdza, Cur, Mikołajewska, Mich, Kusik, W. Murdza (libero) oraz Gorzkiewicz, Raszek, Babś, Daniluk, Pykosz, Krycka. Trener Roman Murdza.

Marba: Stefanik, Słomba, Mokrzycka, Krzysztofik, Pikusa, Najmrocka, Korzeń (libero). Trener Magdalena Mokrzycka.

- Wychodzi na to, że mamy patent na ogrywanie Szóstki, z którą wygraliśmy trzeci raz z rzędu - uśmiecha się Andrzej Szczepek, działacz Marby.

Przyjezdne zaskoczyły swoje rywalki w pierwszym secie, ale kolejna partia padła łupem miejscowych i wydawało się, że mielczanki łapią właściwy rytm. W następnej odsłonie gra była bardzo wyrównana, a w końcówce więcej zimnej krwi zachowały podopieczne Magdaleny Mokrzyckiej, które poszły za ciosem i wywalczyły trzy punkty.

- Jakoś nam ta Marba nie leży. Musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość - powiedział Roman Murdza, trener Szóstki.

San-Pajda Jarosław - Sandecja Nowy Sącz 3:0

Sety: 25:16, 25:21, 25:23.

San-Pajda: Macek, Wisz, Saj, Stepko, Chmielarczyk, Dudek, Brzezińska (libero) oraz Chmielewska, Niedźwiedzka, Rzenno, Pacholak (libero). Trener Piotr Pajda.

Mecz był ciekawy, ale więcej argumentów było po stronie jarosławianek.

- W III secie musieliśmy gonić wynik, ale w połowie seta odskoczyliśmy i generalnie nasza wygrana zagrożona nie była - mówi Piotr Pajda, trener San-Pajdy.

W meczu 2 ligi siatkówki kobiet, zespół San-Pajda Jarosław pokonał Sandecję Nowy Sącz 3:0 (25:16, 25:21, 25:23). Dla jarosławianek to czwarte zwycięstwo w czterech spotkaniach przed własną publicznością.

2 liga kobiet. San-Pajda Jarosław - Sandecja Nowy Sącz 3:0 [ZDJĘCIA]

AZS UR APPGO Rzeszów - MKS II Dąbrowa Górnicza 0:3

Sety: 22:25, 19:25, 22:25.

AZS UR APPGO: Mikulska, Nobis, Soja, Strączek, Włodarczyk, Flaga, Chmura (libero) oraz Krochmal, Niedziałek, Baran, Bogacka. Trener Maciej Leś.

W drużynie miejscowej Joanna Włodarczyk i Monika Chmura grały z gorączką, co na pewno odbiło się na końcowym wyniku.

- Do tego rywalki zagrały bardzo dobre spotkanie. Szczególnie groźne były na lewym skrzydle - mówi Maciej Leś, trener gospodyń.

POZOSTAŁE WYNIKI: Tomasovia Tomaszów Lub. - AZS UMCS Lublin 3:0 (25:15, 25:20, 25:23), Pogoń Proszowice - Jedynka Siewierz 2:3 (27:29, 19:25, 25:15, 25:18, 10:15).

Dlaczego miasto wspiera piłkarzy Stali Rzeszów?