2 liga siatkarek. San-Pajda Jarosław lepszy od rywalek z Mysłowic. Marba Sędziszów Małopolski przegrała w Tomaszowie Lubelskim

Miłosz Bieniaszewski
Siatkarki San-Pajdy Jarosław i Marby Sędziszów Małopolski w odmiennych nastrojach kończyły swoje mecze Marcin Jastrzębski
Nic się nie zmieniło w trakcie przerwy świąteczno-noworocznej - San-Pajda Jarosław jak wygrywał, tak wygrywa dalej. Niestety kolejnej porażki doznała Marba Sędziszów Małopolski.

San-Pajda Jarosław- Silesia Mysłowice 3:0

Sety: 25:10, 25:22, 25:10.

San-Pajda: Chmielewska, Magierowska, Saj, Stepko, Saad, Dudek, Brzezińska (libero) oraz Bartkowska, Chmielarczyk, Ciurko, Lubas, Pacholak (libero II). Trener Piotr Pajda.

San-Pajda Jarosław wygrał pewnie, a w dwóch setach wręcz zdeklasowały swoje przeciwniczki. W miarę wyrównana walka miała miejsce jedynie w II secie.

- W nim i tak prowadziliśmy już 23:17, ale chwila dekoncentracji i rywalki się zbliżyły. Dodam jednak, że w tej partii w większości na parkiecie występowały juniorki - mówi Piotr Pajda, trener miejscowych.

- Ta druga partia mogła wywołać większe emocje, ale na kolejną posłałem na parkiet podstawowe zawodniczki i wszystko wróciło do normy - dodał.

Tomasovia Tomaszów Lubelski - Marba Sędziszów Małopolski 3:0

Sety: 25:16, 25:21, 25:22.

Marba: Petrykowska, Kochan, Soja, Hajduk, Pikusa, Maciołek, Korzeń (libero) oraz Sas, Żelazko, Chmura (libero II). Trener Maciej Leś.

Po pierwszym fatalnym secie Marba wzięła się w garść i zaczęła się spisywać zdecydowanie lepiej. Na wiele się to jednak nie zdało i drużyna Macieja Lesia doznała kolejnej porażki.

- Najbliżej byliśmy w III secie, kiedy prowadziliśmy 22:21. Nasze błędy spowodowały jednak, że i tej partii nie udało się wygrać - powiedział Maciej Leś, trener Marby.

POZOSTAŁE WYNIKI: Maraton Krzeszowice - Sokół Radzionków 1:3 (17:25, 16:25, 25:21, 20:25), Halemba Ruda Śląska - Pogoń Proszowice 3:1 (15:25, 25:19, 25:16, 25:22). Mecz SMS PZPS II Szczyk - AZS UMCS Lublin zosta przełożony.