2 liga siatkarek. San-Pajda Jarosław wygrał dwunaste spotkanie w sezonie. Marba Sędziszów Małopolski znów na dnie

Miłosz Bieniaszewski
Piotr Pajda, trener jarosławskich siatkarek cieszył się z kolejnej wygranej, ale miał zastrzeżenia - i to spore - do stylu Łukasz Solski
Z kolejnej wygranej cieszył się zespół San-Pajdy Jarosław. Słabo spisała się natomiast Marba Sędziszów Małopolski.

San-Pajda Jarosław - AZS UMCS Lublin 3:0

Sety: 25:21, 25:16, 25:17.

San-Pajda: Saj, Stepko, Chmielewska, Magierowska, Chmielarczyk, Saad, Pacholak (libero) oraz Orzyłowska, Bartkowska, Dudek, Dąbrowicz, Michalska, Brzezińska (libero II). Trener Piotr Pajda.

Wygląda na to, że jarosławianki są maszyną do wygrywania kolejnych spotkań, aczkolwiek ich trener miał sporo uwag po ograniu lublinianek.

- Dla mnie niezrozumiałe jest, że oddaliśmy początek pierwszego seta. To podniosło, przynajmniej u mnie, emocje - powiedział Piotr Pajda.

Później jego podopieczne spisywały się już lepiej, ale nie na tyle, aby w pełni zadowolić ich trenera.

- Wygraliśmy pewnie, nawet przy przeciętnej jakości naszej gry. Tak czy inaczej w każdym elemencie byliśmy lepsi - usłyszeliśmy od Piotra Pajdy.

Maraton Krzeszowice - Marba Sędziszów Małopolski 3:1

Sety: 18:25, 25:18, 25:14, 25:11.

Marba: Sas, Kochan, Maciołek, Izworska, Pikusa, Soja, Chmura (libero) oraz Petrykowska, Flis. Trener Maciej Leś.

Pierwszy wygrany set pozwalał mieć nadzieję, że Marba nie wróci do domu z pustymi rękoma. Stało się jednak inaczej.

- Za wyjątkiem tego pierwszego seta, nasza gra wyglądała po prostu źle. Początkowo zdominowaliśmy rywala mocną zagrywką, ale później role się odwróciły i od drugiej partii w zasadzie nie istnieliśmy na boisku. W naszej grze nic nie funkcjonowało w taki sposób, w jaki powinno - podsumował Maciej Leś, trener Marby.

Jego zespół po tej przegranej znów spadł na ostatnie miejsce w tabeli.

POZOSTAŁE WYNIKI: SMS PZPS II Szczyrk - Tomasovia Tomaszów Lubelski 3:2 (25:20, 10:25, 25:21, 25:27, 16:14), Halemba Ruda Śląska - Silesia Volley Mysłowice 2:3 (25:22, 20:25, 25:20, 19:25, 10:15), Pogoń Proszowice - Sokół Radzionków 3:2 (25:15, 17:25, 25:20, 24:26, 15:4).