2 liga siatkarzy. AKS V LO Rzeszów i Neobus Niebylec wygrali swoje mecze derbowe

Ck
Krzysztof Kapica
Triumf nad Karpatami to siódme kolejne zwycięstwo Neobusu, choć tym razem nie za 3 punkty. W innym derbowym meczu AKS ograł Błękitnych.

NEOBUS RAF-MAR SOŁEK CARS NIEBYLEC - KARPATY PWSZ KROSNO GLASS 3:2

Sety: 20:25, 25:22, 25:15, 21:25, 15:6.

Neobus: Oziabło, Skomro, Jakubek, Włodarczyk, Warzocha, Kukulski oraz Drążek (libero), Jakóbski, Marciniak, Kościółek, Cebula, Świeczka. Trener Krzysztof Frączek.

Karpaty: Kosiek, Majkowski, Czado, Matuła, Piwowarczyk, Baran oraz Opoń (libero), Krawczyk, Komar, Paszek, Nowak (libero II). Trener Jakub Heimroth.

Spotkały się drużyny o zbliżonym potencjale.

- Mecz stał na niezłym poziomie, emocji nie brakowało. Ciężar zdobywania punktów u nas brali na siebie głównie Jakubek, Warzocha i Włodarczyk. Dobrze spisywaliśmy się w bloku

- przekazał Krzysztof Frączek, trener gospodarzy.

Potwierdziło się, że Karpaty na wyjazdach tracą trochę ze swojej wartości. - Inauguracyjnego seta wygraliśmy dosyć pewnie. W dwóch kolejnych partiach rywale zdecydowanie lepiej serwowali - zauważył szkoleniowiec gości Jakub Heimroth. Jego podopieczni, po okresie zastoju, przebudzili się w secie numer 4, ale w tie-breaku już wyraźnie ustępowali gospodarzom.

AKS V LO RZESZÓW - BŁĘKITNI ROPCZYCE 3:1

Sety: 25:23, 20:25, 25:23, 25:21.

AKS: Kij, Pichla, Stawiarz, Drzazga, Olejnik, Krzystanek oraz Czyrek (libero), Wilkowski, Warzocha. Trener Jerzy Wietecha.

Błękitni: Sroka, Pękala, Armata, Kotyla, Cebula, Grendysa oraz Waszczuk (libero), Opiela, Białorudzki. Trener Piotr Podpora.

Pojedynek zwykle toczył się „na styku”, szala przechylała się to w jedną, to w drugą stronę. - W kluczowych momentach zachowaliśmy więcej zimnej krwi. Ważne „oczka” zdobywaliśmy po kontratakach - podkreślił Jerzy Wietecha, opiekun AKS-u. Dzięki tej wygranej rzeszowianie w tabeli wyprzedzili Błękitnych. - Popełniliśmy dzisiaj nieco mniej własnych błędów niż to było w paru wcześniejszych meczach, ale ciągle jest dużo do poprawy - ocenił prezes ropczyckiego klubu, Krzysztof Waszczuk.

KKS KOZIENICE - PZL SĘDZISZÓW MŁP. 3:0

Sety: 25:20, 25:15, 25:20.

PZL: Kozłowski, Bilski, Pyrsak, Kochan, Kalandyk, Golesz oraz Galiński (libero), Szczęch, Polek, Małek. Trener Tomasz Józefacki.

Zawodnicy z Sędziszowa nie zmusili miejscowych do większego wysiłku.

- Przed meczem mieliśmy nadzieję na jakąś zdobycz punktową, niestety zagraliśmy jedno ze słabszych spotkań w sezonie. Popełniliśmy dużo błędów, zwłaszcza w polu serwisowym. Kiepsko zaczęliśmy 1 seta i praktycznie do końca meczu nie potrafiliśmy się odnaleźć

- przyznał Tomasz Józefacki, trener PZL.

Drugoligowych siatkarzy czeka teraz czterotygodniowa przerwa w rozgrywkach.

W INNYM MECZU: LUK Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:2 (29:27, 25:27, 25:17, 21:25, 15:10).