2 liga siatkarzy: Błękitni Ropczyce lepsi od PZL Sędziszów

mj
Błękitni Ropczyce pokonali w derbach PZL Sędziszów Młp.
Błękitni Ropczyce pokonali w derbach PZL Sędziszów Młp. M. Jastrzebski
Błękitni Ropczyce pokonali w powiatowych derbach rywala z Sędziszowa w meczu 7. kolejki 2 ligi siatkarzy. Bardzo ważne punkty zdobyła drużyna z Niebylca.

Błękitni Ropczyce - PZL Sędziszów 3:0 (25:22, 25:21, 25:14)
Błękitni: Białorudzki, Kotyla, Bykowski, Armata, Grendysa, Cebula oraz Waszczuk (libero). Trener Piotr Podpora.

PZL: Kozłowski, Kilarecki, Pyrsak, Golesz, Kalandyk, Bilski oraz Szczęch (libero), Józefacki, Małek, Polek. Trener Tomasz Józefacki.

Derbowy mecz miał duże znaczenie przede wszystkim ze względu na sytuację w tabeli. PZL celował w pierwsze zwycięstwo, a Błękitni chcieli przerwać serię bezbarwnych meczów. Spotkanie zapowiadało się jako wyrównane i potwierdził to pierwszy set. Walka punkt za punkt trwała prawie do końcówki tej odsłony. W decydujących akcjach sędziszowskiej drużynie zabrakło jakości w przyjęciu i precyzji w ataku. To bezlitośnie wykorzystali gospodarze. Szczególnie pewny w swoich poczynaniach był Tomasz Kotyla. PZL nie miał pomysłu jak odpowiedzieć Błękitnym w końcówce i w ostatnich akcjach goście mylili się również na kontrach.

Zacięta była druga partia. Na początku błyszczał w niej przyjmujący gości - Michał Bilski. PZL zaczął też punktować blokiem. W końcówce tego seta Błękitni znów pokazali klasę na skrzydłach. PZL nawet wtedy, gdy miał niezłe przyjęcie, nie umiał skończyć ataku. Przed trzecią partią trener Józefacki zdecydował się na kilka zmian w składzie. Sam zastąpił Bartka Golesza, na parkiecie pojawili się również Paweł Małek i Patryk Polek. Te roszady nie poprawiły gry przyjezdnych, którzy po paru akcjach stracili wiarę w zwycięstwo.

KKS Kozienice - SMS Neobus Raf-Mar Sołek Cars Niebylec 0:3 (16:25, 26:28, 18:25)
Neobus: Jakubek, Warzocha, Kukulski, Włodarczyk, Oziabło, Skomro oraz Świeczka (libero), Jakóbski, Cebula, Marciniak. Trener Krzysztof Frączek.

Neobus odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. Ta wygrana była wyjątkowo cenna, bo odniesiona kosztem sąsiada z ligowej tabeli.

- Kozienice to nieprzyjemny teren. Wywalczyć tam trzy punkty to coś - oceniał Jan Włodarczyk, drugi trener Neobusa. Niebylec pokazał swoją siłę w premierowej odsłonie.

- Wszystko nam wychodziło. Wygrana do 16 dodała nam pewności siebie - zaznaczał Włodarczyk. Neobus znów dysponował mocną siłą na serwisie.

- Dzięki temu punktował też blok, były wybloki, wygraliśmy sporo kontr - wspominał Włodarczyk. W drugim secie Kozienice mocno się postawiły. Graczom Neobusa zaczęły przytrafiać się pomyłki na zagrywce, co ułatwiło miejscowym odrabianie strat.

- W końcówce zachowaliśmy jednak zimną głowę - podkreślał atakujący Neobusa. Gospodarze przed startem trzeciej odsłony zdecydowali się na kilka zmian w składzie. - Zagraliśmy swoje i zasłużenie wróciliśmy z trzema punktami - podsumował Włodarczyk.

AKS V LO Rzeszów - Avia Świdnik 1:3 (16:25, 16:25, 25:19, 15:25)
AKS:
Wilkowski, Kowal, Olejnik, Krzystanek, Drzazga, Lasocki oraz Czyrek (libero), Krztoń, Pichla. Trener Jerzy Wietecha.

Młodzież z rzeszowskiego szkoły sportowej nie wystraszyła się jedynej niepokonanej drużyny w lidze. Avia w wygranych setach świetnie spisywała się na zagrywce. Zespół z Lubelszczyzny miał więcej argumentów siatkarskich, ale AKS skutecznie odrzucił Avię od siatki w trzeciej odsłonie.

- Oprócz tego obroniliśmy sporo piłek. W czwartej odsłonie jednak znów mieliśmy problemy z przyjęciem bardzo mocnej zagrywki rywala. Na „wysokiej piłce” często byliśmy blokowani. Podsumowując cały mecz, chłopaki zostawili po sobie pozytywne wrażenie - oceniał Jerzy Wietecha, trener AKS-u.

Karpaty Krosno i Politechnika Lublin pauzowały.