2 liga. Stal Stalowa Wola ograła Legionovię Legionowo, dzięki czemu opuściła strefę spadkową

MTR
Michał Fidziukiewicz otworzył wynik spotkania
Michał Fidziukiewicz otworzył wynik spotkania Krzysztof Kapica
Rozgrywki 2. ligi nie zwalniają tempa. Walcząca o utrzymanie Stal Stalowa Wola mierzyła się w sobotę z przedostatnią w tabeli Legionovią Legionowo.
W sobotę wieczorem w meczu 27 kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola pokonała 2:0 Legionovię Legionowo. Na spotkaniu tym kibice zielono-czarnych w 25% zapełnili trybuny - na tyle pozwala na meczach w naszym kraju polski rząd. Byłeś na tym spotkaniu? Sprawdź, czy znajdziesz się na naszych zdjęciach!

2 liga. Byłeś na meczu Stal Stalowa Wola - Legionovia Legion...

Stal dość ofensywnie rozpoczęła sobotnie spotkanie - już w pierwszym kwadransie gospodarze wykonali kilka stałych fragmentów gry, jednak nic konkretnego z nich nie wynikało. Defensorzy Legionovii szczególnie nie radzili sobie z kryciem aktywnego na początku meczu Kacpra Śpiewaka.

"Stalówce", która zdecydowanie dłużej utrzymywała się przy piłce, brakowało przede wszystkim precyzji przy dośrodkowaniach w pole karne. W 34. minucie na czystą pozycję wychodził Michał Fidziukiewicz, ale w ostatniej chwili napastnika Stali ubiegł golkiper Legionovii.

Tuż przed przerwą po rzucie rożnym groźnie główkował Michał Płonka, jednak jeden z defensorów gości w ostatniej chwili wybił futbolówkę, ratując tym samym swój zespół przed stratą gola do szatni.

W przerwie nad Stalową Wolą przeszła spora ulewa, dlatego po zmianie stron piłkarze rywalizowali na śliskiej nawierzchni. W 51. minucie Stal przeprowadziła skuteczną akcję; piłka z lewej strony trafiła do Adama Waszkiewicza, ten odegrał krótko piętką do Fidziukiewicz, a doświadczony snajper sprytnie się obrócił i strzałem po ziemi pokonał bramkarza Legionovii.

Wybiła 61. minuta, gdy podopieczni Szymona Szydełki wyprowadzili świetną akcję. Fidziukiewicz odegrał w pole karne do Bartosza Sobotki, ten zagrał wzdłuż bramki i z bliskiej odległości piłkę do siatki wpakował niezwykle skuteczny w ostatnich tygodniach Kacper Śpiewak.

W końcówce swoje szanse na podwyższenie rezultatu mieli Waszkiewicz i Fidziukiewicz, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0. Dla ekipy ze Stalowej Woli to bardzo cenne punkty w kontekście walki o utrzymanie.

Stal Stalowa Wola - Legionovia Legionowo 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Fidziukiewicz 51, 2:0 Śpiewak 61

Stal: Pietrzkiewicz 6 - Jarosz 6, Witasik 6, Mroziński 6, Sobotka 6 (68 Zmorzyński 5), Jopek 6 (64 Ciepiela 5), Stelmach 6, Waszkiewicz 6, M. Płonka 6 (73 Chromiński), Śpiewak 8 (90 Tłuczek), Fidziukiewicz 8. Trener Szymon Szydełko ż.

Legionovia: Podleśny – Waleńcik, Zembrowski, Weremko, Zaklika, Koprowski (57 Kluska), Podliński, Maślanka (62 Bajdur), Koziara, Małek (72 Trubeha), Bury (82 Kaczorowski). Trener Bogdan Jóźwiak.

Sędziował: Bielawski (Katowice).

Piłka nożna. W niedzielę Apklan Resovia gra ze Stalą Rzeszów...