2 liga. Stal Stalowa Wola pokonała Siarkę Tarnobrzeg w derbach Podkarpacia. Gol padł w doliczonym czasie gry

W doliczonym czasie gry Szymon Jarosz zdobył decydującego gola.
W doliczonym czasie gry Szymon Jarosz zdobył decydującego gola. Michał Czajka
Stal Stalowa Wola lepsza w derbowym pojedynku od Siarki Tarnobrzeg. Szymon Jarosz zdobył bramkę w doliczony czasie gry.

Przed meczem derbowym ciężko było wskazać faworyta, bo oba zespoły w ostatnich spotkaniach, delikatnie mówiąc, nie popisały się. Rzeczywiście początek spotkania był dosyć wyrównany. W biegiem czasu jednak optyczną przewagę zaczęli uzyskiwać gracze "Stalówki". W 24. minucie ładnie z ok. 25. metra uderzył Mistrzyk, ale na posterunku był Kieliszek. Zaledwie minutę później dobrą okazję miał Mroziński, który w zamieszaniu znalazł się tuż przed bramką Siarki. Lepszy jednak znowu był bramkarz z Tarnobrzega. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:0.

W sobotę odbyły się kolejne derby Podkarpacia. Stal Stalowa Wola w doliczonym czasie gry pokonała Siarkę Tarnobrzeg 1:0.Czytaj także: Stal Stalowa Wola pokonała Siarkę Tarnobrzeg w derbach Podkarpacia. Gol padł w doliczonym czasie gry [RELACJA]Lechia Gdańsk wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 i umacnia się na pozycji lidera Ekstraklas

2 liga. Stal Stalowa Wola pokonała Siarkę Tarnobrzeg w derba...

Drugie 45 minut lepiej zaczęli piłkarze Siarki jednak klarownych sytuacji sobie nie stworzyli. Dopiero w 67. minucie nieźle uderzył Duda, ale jego strzał był minimalnie niecelny. Szybko jednak odpowiedzieli miejscowi - w 68. minucie strzał Trąbki wylądował na słupku.

Później spotkanie się znowu wyrównało, ale już w doliczonym czasie gry "Stalówka" miała rzut wolny tuż przed "16". Po dośrodkowaniu Kieliszek wprawdzie wybił piłkę, ale do futbolówki dopadł Jarosz, który zdołał strzelić czubkiem buta. Piłka pofrunęła do góry, odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. 2 minuty później sędzia zakończył spotkanie.

Stal Stalowa Wola - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Jarosz 90+2.

Stal: Konefał 6 – Waszkiewicz 6, Janiszewski 6, Jarosz 6, Sobotka ż 7 - Stelmach ż 6 (67 Dziubiński 6), Pietras ż 6, Mistrzyk 7 (57 Łętocha 6), Mroziński ż 7 - Jopek 6, Trąbka 6 (90 Dadok). Trener Czesław Palik.

Siarka: Kieliszek 6 - Głaz 5, Kubowicz 5, Welnicki 5, Drobot 5 - Duda 4 (79 Wawrylak), Płatek 5, Wodecki 5, Janeczko 5 (90+3 Kargulewicz) - Sitek 6 (83 Galara), Ropski 5 (80 Wełniak) . Trener Ryszard Komornicki.