2 liga. Stal Stalowa Wola wciąż nie może się przełamać - tym razem zawodnicy trenera Czesława Palika przegrali z Błękitnymi Stargard

Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali w Boguchwale z Błękitnymi Stargard
Piłkarze Stali Stalowa Wola przegrali w Boguchwale z Błękitnymi Stargard Michał Czajka
Wciąż nie wiedzie się Stali Stalowa Wola. Piłkarze z Podkarpacia tym razem przegrali w Boguchwale z Błękitnymi Stargard.

Mecz z Błękitnymi był dla Stali szansą na pierwsze 3 punkty w tym sezonie. Początek jednak pokazał, że będzie to zadanie na pewno bardzo trudne. Jako pierwsi niezłą sytuację stworzyli sobie przyjezdni jednak strzał Kurbiela przeszedł nad bramką Kalinowskiego. To wyraźnie ożywiło grę Błękitnych i 3 minuty później przeprowadzili akcję, która przyniosła im prowadzenie - gola zdobył kapitan zespołu Wojciech Fadecki. "Stalówka" próbowała szybko odrobić straty, ale strzał Zjawińskiego obronił Rzepecki. W 34. minucie mogło być już 2:0 dla przyjezdnych, ale strzał Kurbiela wylądował na słupku. Kilka minut później Błękitni stworzyli sobie kolejną dobrą okazję przy biernej postawie obrońców ze Stalowej Woli, ale tym razem Łysiak strzelał minimalnie niecelnie. Tuż przed przerwą w zespole Stali doszło do pierwszej zmiany - na boisku pojawił się Fidziukiewicz i minutę później właśnie ten piłkarz dał o sobie znać, bo w polu karnym faulował go bramkarz gości i "Stalówka" miała znakomitą okazję, by tuż przed przerwą wyrównać. Po raz kolejny okazało się jednak, że karny to nie jeszcze nie gol - strzał Mistrzyka wybronił Rzepecki.

Na początku drugich 45 minut Stal znowu miała znakomitą okazję, ale tym razem słupek uratował Błękitnych. Goście starali się utrzymać prowadzenie i w drugiej części nastawili się na kontry. Stal starała się za wszelką cenę wyrównać, ale widać było wyraźnie, że w ich poczynania wkradała się coraz większa nerwowość. W ostatnich 10 minutach meczu ponownie dali o sobie znać gracze gości, jednak tym razem to oni razili nieskutecznością. W doliczonym czasie gry znakomitą okazję do wyrównania zmarnował jeszcze Mroziński, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Stal Stalowa Wola przegrała w Boguchwale z Błękitnymi Stargard 0:1. Pod koniec pierwszej połowy "Stalówka" mogła wyrównać, ale Michał Mistrzyk nie wykorzystał rzutu karnego

2 liga. Stal Stalowa Wola przegrała na "Izo-Arenie" z Błękit...

Stal Stalowa Wola - Błękitni Stargard 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Fadecki 16.

Stal: Kalinowski 5 – Waszkiewicz 4 (70 Sobotka), Jarosz 4, Mroziński 4, Mistrzyk 4 – Wójcik 4 (44 Fidziukiewicz 5), Pietras 4, Stelmach 4 (46 Jopek ż 4), Dadok 4, Płonka żżcz [88] – Zjawiński 4. Trener Czesław Palik.

Błękitni: Rzepecki (57 Skuza) – Błyszko, Nowak, Kurbiel (69 Cywiński), Karmański, Sanocki, Fadecki, Łysiak (89 Bednarski), Szrek, Paczuk (77 Jabłoński), Ostrowski. Trener Jarosław Piskorz.

Sędziował Iwanowicz (Lublin). Widzów ok. 80.