2 liga. Stal Stalowa Wola wygrała na wyjeździe z Legionovią Legionowo 1:0 po golu zdobytym w samej końcówce

mtrZaktualizowano
"Stalówka" zagrała w Legionowie do końca i to się opłaciło
"Stalówka" zagrała w Legionowie do końca i to się opłaciło Krzysztof Nowaliński
Stal Stalowa Wola odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. Podopieczni Szymona Szydełki wygrali w Legionowie z miejscową Legionovią 1:0.

Beniaminek z Legionowa przystąpił do sobotniego spotkania ze Stalą pod wodzą nowego trenera, Serhija Zajcewa. 46-letni Ukrainiec zastąpił na tym stanowisku Marcina Sasala.

W pierwszej części spotkania kibice nie obejrzeli zbyt wielu klarownych sytuacji. Niebezpiecznie w polu karnym gospodarzy było w 10. minucie, ale ostatecznie strzały Łukasza Zjawińskiego i Piotra Mrozińskiego zostały zablokowane. Stal z każdą kolejną minutą oddawała pole gry Legionovii, jednak miejscowi nie potrafili konkretnie zagrozić bramce strzeżonej przez Krystiana Kalinowskiego.

Szybko po zmianie stron "Novia" mogła objąć prowadzenie; najpierw Kalinowski sparował piłkę na słupek po strzale Eryka Więdłochy, a po chwili "Stalówkę" po uderzeniu Piotra Maślanki uratowała poprzeczka. Podopieczni Zajcewa chcieli pójść za ciosem i w 54. minucie Karol Podliński przymierzył w słupek.

Stary piłkarski slogan "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" znów znalazł odzwierciedlenie w boiskowej rzeczywistości. Dogodnych sytuacji nie wykorzystała Legionovia, więc tuż przed końcem spotkania zwycięskie trafienie dla przyjezdnych zanotował Piotr Witasik.

- Obie drużyny grały ofensywny futbol, bardzo się otwierały. Wyszarpaliśmy to zwycięstwo, potrzebowaliśmy tego. Bardzo nas cieszy, że złapaliśmy kontakt w tabeli. Mam nadzieję, że to co złe, to już za nami, choć oczywiście mamy jeszcze rzeczy, które chcielibyśmy poprawić

- mówił po meczu Szymon Szydełko, trener Stali.

Legionovia Legionowo - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:0)

Bramka: Witasik 89.

Legionovia: Błaszkowski – Zembrowski, Straus, Więdłocha, Podliński (72 Gajewski), Maślanka ż, Koziara, Janković (72 Małek), Wawrzynowicz, Gołaszewski (75 Pietraszkiewicz), Choroś. Trener Serhij Zajcew.

Stal: Kalinowski 7 – Waszkiewicz 6, Jarosz ż 6, Kiercz 6, Sobotka 7, Witasik ż 7, Ciepiela 5 (74 Jopek), Pietras 5 (57 Stelmach 5), Mroziński 5, Dadok 5 (61 Michalik 5), Zjawiński 5 (69 Fidziukiewicz). Trener Szymon Szydełko.