2 liga. Warta Poznań pokonała u siebie Stal Stalową Wolę 1:0 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Marcin Trzyna
WARTA POZNAŃ – STAL STALOWA WOLA 1:0 (1:0)
WARTA POZNAŃ – STAL STALOWA WOLA 1:0 (1:0) Grzegorz Dembinski
Niedzielne spotkanie dobrze rozpoczęli gospodarze, którzy długo nie pozwalali „Stalówce” na składne wyjście z własnej połowy.

Dopiero po kwadransie Stal miała swoją pierwszą okazję, jednak strzał Adriana Gębalskiego był zbyt słaby i piłkę pewnie złapał Adrian Lis. Bramkarz Warty dziesięć minut później po raz drugi okazał się lepszy od 28-letniego napastnika Stali. Tuż przed przerwą bramkę dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Artur Marciniak.

Po zmianie stron wciąż na boisku błyszczał bramkarz Warty, którego pokonać starał się m.in. Bruno Żołądź czy Michał Trąbka. Piłkarze z Poznania dowieźli korzystny wynik do końca i to oni cieszyli się po końcowym gwizdku z trzech punktów.
Obie drużyny w obecnym sezonie mają zupełnie odmienne cele. Warta chce awansować na zaplecze ekstraklasy, natomiast Stal za wszelką cenę utrzymać się na poziomie drugiej ligi. Po niedzielnym meczu o kroczek do swojego celu przybliżyła się drużyna ze stolicy Wielkopolski.

Bramka: Marciniak 41-karny.

Warta: Lis – Patrzykat, Dejewski, Kieliba, Kiełb, Marciniak, Grobelny (76 Cierpka), Janicki, Sanocki (72 Brzostowski), Piceluk ż (88 Wypych), Kita (84 Żmijewski). Trener Petr Nemec.

Stal: Frątczak 7 – Janiszewski 6, Jarosz ż 6, Waszkiewicz 6 (87 Żyliński), Mistrzyk 6, Sobotka 6, Bukowiec 6, Żołądź 7 (84 Hirśkyj), Trąbka 7, Dziubiński 5 (62 Stefański), Gębalski 7. Trener Krzysztof Łętocha.

Sędziował Kuźma (Białystok)

POZOSTAŁE WYNIKI: Legionovia Legionowo – GKS Bełchatów 2:2 (0:1) Więdłocha 63, 87 – Rachwał 40, Bartosiak 66;

Garbarnia Kraków – MKS Kluczbork 4:1 (1:0) Kiebzak 40, Ogar 51, 90, Krykun 90 – Nitkiewicz 66-karny;

Radomiak Radom – Gryf Wejherowo 0:1 (0:0) Okuniewicz 64;

Wisła Puławy – Błękitni Stargard 1:3 (0:2) Zulciak 88 – Skórecki 23, Pustelnik 36, Jaroch 73;

Olimpia Elbląg – GKS 1962 Jastrzębie 0:1 (0:0) Szczepan 77;

ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 0:2 (0:1) Rackiewicz 40, Smoliński 77; Rozwój Katowice – ROW 1964 Rybnik 2:0 (0:0) Paszek 55, Żak 64.