2:0 dla Polonii. W derbach Przemyśla zwyciężyła rutyna

Grzegorz Kostka, Wacław Burzmiński
Pierwsza połowa meczu międzye Polonią i Czuwajem upłynęła pod znakiem przewagi gospodarzy, którzy jednak dość długo nie mogli osiągnąć celu.
Polonia kontra CzuwajDerby w Przemyślu. Polonia wygrala z Czuwajem 2:0.

Polonia kontra Czuwaj

Uderzenia Artura Bańki, Pawła Chlastawy, Pawła Załogi i Marka Gwoździa były blokowane przez rosłych obrońców Czuwaju, bądź mijały bramkę. Gospodarze pierwszy celny strzał oddali dopiero w 33 minucie, lecz Jakub Sochacki pewnie interweniował.

W 42 minucie piłka po dośrodkowaniu Gwoździa trafiła w rękę Kamila Folwarskiego i podyktowany rzut karny Paweł Załoga zamienił na gola.

Druga połowa miała podobny przebieg. W 76 minucie Andrzej Kot dograł do Arkadiusza Gosy i ten z ok. 10 metrów podwyższył wynik spotkania na 2:0. W
84 minucie piłka po główce Folwarskiego nieznacznie minęła poprzeczkę.

Polonia Przemyśl - Czuwaj Przemyśl 2:0 (1:0) Załoga (42-karny), Gosa (76)

Polonia:
Szramowiat - M. Kubas, Załoga, Jurkowski, Harłacz (83. Śledź) - Chlastawa, Jabłoński, Bańka (62. Kot), Gwóźdź - W. Jaroch (67. G. Kubas), Gosa.

Czuwaj:
Sochacki - Folwarski, Kuźniarski, Tokarz (59. Kapłon), Klepacki - Zając, Kitor, Gniatek (86. Niedziela), Hadała - Kocur, Baran (83. Adamski).

Sędziowali Robert Kubas oraz Mateusz Warzocha i Sebastian Petela (Rzeszów), żółte kartki: Załoga - Sochacki. Mecz bez udziału publiczności.

Obszerna relacja z notami dla zawodników i wypowiedziami w poniedziałkowych Nowinach.