22 medale skoczków do wody Stali Rzeszów na Zimowych Mistrzostwach Polski

luci/zks stal rzeszów
Skoczkowie Stali Rzeszów na Zimowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu
Skoczkowie Stali Rzeszów na Zimowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu stal rzeszów
Znakomitą formę zaprezentowali zawodnicy Stali Rzeszów na Zimowych Mistrzostwach Polski w skokach do wody, które w dniach 1-3 marca odbyły się w Poznaniu. Łącznie zawodnicy rzeszowskiego klubu wywalczyli 22 medale - 13 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe!

Stal Rzeszów dominowała w kilku kategoriach m.in. w kat. A kobiet, A mężczyzn i nie tylko.

W kategorii A rzeszowianki sięgnęły po komplet medali. Zwyciężyła Aleksandra Błażowska, która była najlepsza w konkursach na obu trampolinach. Na jednometrowej tytuł wicemistrzowski przypadł Aleksandrze Puterli, a brąz Karolinie Wolskiej. Na trzymetrowej na drugim miejscu Poterlę zmieniła Justyna Ciskał, a brąz przypadł ponownie Wolskiej.

U mężczyzn w kat. A trampolinę jedometrową wygrał Robert Łukaszewicz przed Filipem Jachimem. Natomiast na „trójce” kolejność była odwrotna. Zwyciężył Jachim przed Łukasiewiczem. Obaj stoczyli ze sobą niezwykle zaciętą i stojącą na bardzo wysokim poziomie rywalizację w konkursie skoków z wieży. Tu lepszy był Łukasiewicz (475pkt.) przed Jachimem (471pkt.)!

Nie gorzej "stalowcom" poszło w kategorii B, gdzie wywalczyliśmy trzy złote medale. Dwa z nich przypadły Marii Łukaszewicz, która nie miała sobie równych w gronie dziewcząt. Wśród chłopców tytuł mistrzowski na „jedynce” wywalczył Oskar Cmela.

W kategorii C również zawodnicy z Rzeszowa „wyskakali” komplet złotych medali. Podwójnymi Mistrzami Polski w konkursach na obu trampolinach zostali Weronika Bojda wśród dziewcząt i Eryk Dróżdż wśród chłopców.

W konkurencji synchronów dziewcząt na trampolinie 3 m złoto wywalczył duet Stali - Justyna Ciskał/Karolina Wolska. W kategorii OPEN kobiet srebro wywalczyła Aleksandra Błażowska, a brąz Justyna Ciskał. Zwyciężyła w tej konkurencji też „rzeszowianka” ale obecnie reprezentująca barwy łódzkiej AZS Politechniki - Kaja Skrzek.

W tych barwach występują obecnie również nasi najbardziej utytułowani seniorzy Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek, którzy w Poznaniu podzielili się zwycięstwami. Andrzej zgarnął złoto na trampolinie 3 m, a Kacper wygrał na trampolinie 1 m. Cała trójka z uwagi na brak odpowiedniej bazy treningowej w Rzeszowie, zmuszona była na czas przygotowań do igrzysk olimpijskich przenieść się do Łodzi.

Trzeba dodać, że mimo bardzo trudnych warunków treningowych zawodnikom udało się przygotować bardzo wysoka formę. Świadczą o tym zdobyte medale oraz normy punktowe uzyskane w Poznaniu przez naszych zawodników, uprawniające do występu na tegorocznych Mistrzostwach Europy Juniorów (Aleksandra Błażowska, Karolina Wolska, Justyna Ciskał, Robert Łukaszewicz, Filip Joachim, Maria Łukaszewicz) i seniorów (Kaja Skrzek, Aleksandra Błażowska, Kacper Lesiak, Andrzej Rzeszutek).

W Zimowych Mistrzostwach Polski w Poznaniu wystąpiło ponad 60 zawodników z całego kraju.

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Janczyk i cała reszta. Niespełnione talenty polskiej piłki

TOP 5 transferów bezgotówkowych tej zimy w Ekstraklasie

Piękne kobiety rozebrały się... charytatywnie

Kamila Witkowska z Developresu Rzeszów po meczu z MKS-em Kalisz: Mamy półfinał, osiągnęłyśmy pierwszy cel