26-latek złapany po raz trzeci na podwójnym gazie

  26-latek złapany po raz trzeci na podwójnym gazie

  Małgorzata Froń, KWP

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  26-latek złapany po raz trzeci na podwójnym gazie

  ©Archiwum policji

  Wczoraj brzozowscy policjanci zatrzymali pijanego kierowcę alfy romeo. 26-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Okazało się, że młody człowiek już dwukrotnie odpowiadał za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
  26-latek złapany po raz trzeci na podwójnym gazie

  ©Archiwum policji

  Wczoraj kilka minut przed godz. 18 dyżurny brzozowskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy alfy romeo.

  Policjanci zatrzymali samochód do kontroli. W czasie wykonywania czynności wyczuli od mężczyzny siedzącego za kierownicą silną woń alkoholu. Wynik badania stanu trzeźwości wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

  Pijanym kierowcą okazał się 26-letni mieszkaniec Humnisk. Młody człowiek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ prawo jazdy zostało mu zatrzymane za kierowanie pod wpływem alkoholu. Policjanci ustalili, że posiada on również obowiązujący zakaz sądowy prowadzenia pojazdów. Mężczyzna zdecydował się jednak trzeci raz usiąść za kierownicą "na podwójnym gazie".

  Młody człowiek wkrótce usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku. Natomiast za naruszenie zakazu sadowego, kara pozbawienia wolności do 3 lat.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo