Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

27. Festiwal Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie. W programie monodie wokalne oraz muzyka organowa i wokalno-organowa Europy

Ula Sobol
Marek Stefański, dyrektor festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa”
Marek Stefański, dyrektor festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa” Materiały organizatora festiwalu
W niedzielę, 15 lipca o godz 19.30 w kościele Św. Krzyża w Rzeszowie odbędzie się koncert pt. "Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej" w ramach 27. Festiwalu Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Rzeszowie. W programie: monodie wokalne oraz muzyka organowa i wokalno-organowa Europy XII - XX wieku, mi.in.: J.S. Bach, J.L. Krebs, J.G. Rheinberger, H.M. Górecki i inni. Wykonawcy: Marek Stefański - organy, Piotr Kusiewicz - tenor. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Tegoroczny festiwal „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa” rozpoczął się 1 lipca i potrwa do 19 sierpnia.

- Podczas tegorocznego festiwalu wystąpią renomowani wirtuozi organów oraz inni instrumentaliści i śpiewacy z Niemiec, Włoch, Rosji, USA i oczywiście z Polski. Rzeszowskiemu programowi będą towarzyszyć 2 cykle: „Muzyka organowa w Jarosławskim Opactwie” oraz „Koncerty organowe w bazylice Jezuitów w Starej Wsi” - mówi Marek Stefański, dyrektor festiwalu „Wieczory Muzyki Organowej i Kameralnej w Katedrze i Kościołach Rzeszowa” .

Podobnie jak w latach ubiegłych, melomani będą mogli wysłuchać sporą porcję muzyki organowej i kameralnej, pochodzącą z różnych obszarów kulturowych Europy, obejmującą 6 stuleci – od XVI do XXI wieku.

- Panorama historyczna i geograficzna muzyki widniejącej w programie każdego z koncertów jest obszerna: od dzieł polskiego renesansu, dawnej muzyki hiszpańskiej, włoskiej, poprzez dojrzałą polifonię na czele z Johannem Sebastianem Bachem, dzieła romantyków niemieckich i francuskich symfoników, klasyków muzyki rosyjskiej, w tym Piotra Czajkowskiego, aż po kompozycje napisane współcześnie, a nawet improwizacje organowe - podkreśla Marek Stefański.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24