3 liga, gr. IV. Wólczanka Wólka Pełkińska pewnie pokonała Avię Świdnik

arb
Andrzej Banas / Polska Press
Wólczanka Wólka Pełkińska odniosła pierwsze zwycięstwo na wyjeździe i trzeba przyznać, że uczyniła to w niezłym stylu. Dla Avii Świdnik natomiast była to pierwsza porażka przed własną publicznością.

Od pierwszej minuty zaatakowali miejscowi. Na bramkę Bieńka sunął atak za atakiem. Próbował z rzutu wolnego Białek, trafiając w słupek. Po chwili z dystansu przymierzył K. Mroczek i futbolówka ostemplowała poprzeczkę. B. Mroczek przymierzył mocno, ale nieznacznie nad poprzeczką. Gdy wydawało się, że Avia wyjdzie na prowadzenie niezawodny Pietluch dał prowadzenie Wólczance. Jeszcze przed przerwą podwyższył Durda. W drugiej odsłonie Durda podwyższył na 3:0 i mało kto wierzył w odwrócenie losów pojedynku. K. Mroczek zdołał trafić do siatki, lecz Matofij pewnie trafił z karnego i zwycięzca meczu był znany. Wynik meczu ustalił Górka.

Avia Świdnik - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:4 (0:2)

Bramki: 0:1 Pietluch 34, 0:2 Durda 41, 0:3 Durda 57, 1:3 K. Mroczek 60, 1:4 Matofij 70-karny, 2:4 Górka 89.

Avia: Sobieszczyk (61 Androsiuk) – Dobrzyński (61 Ceglarz), Mykytyn ż, Kursa ż, Niewęgłowski – Maluga (46 Oziemczuk), Wójcik (46 Drozd), Uliczny, B. Mroczek – K. Mroczek ż (73 Górka), Białek. Trener Łukasz Mierzejewski.

Wólczanka: Bieniek ż - Wach ż (75 Dusiło), Wrona, Pawłowski, Łazarz ż - Szczypek, Galara, Baran - Pietluch (68 Matofij) - Olejarka (66 Bała), Durda (66 Gul). Trener Daniel Myśliwiec.