3 liga, gr IV. Wólczanka Wólka Pełkińska wysoko pokonała na własnym boisku Hetmana Zamość

Arb
Andrzej Banas
Zawodnicy Wólczanki Wólka Pełkińska nie zwalniają tempa i odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonali beniaminka z Zamościa i to w bardzo imponujący sposób.

Na początku zapachniało sensacją, bowiem goście objęli prowadzenie. Z rzutu wolnego dogrywał Okan Ozcifci, bramkarz gospodarzy odbił futbolówkę przed siebie, powstał kocioł w polu karnym, najprzytomniej zachował się Łukasz Pokrywka, pakując piłkę do siatki. Dwadzieścia minut później miejscowi wyrównali. W pole karne wbiegł Krzysztof Pietluch, trafił w słupek, po czym futbolówka wróciła do napastnika Wólczanki, lecz tym razem został sfaulowany przez rywala. Sam poszkodowany z jedenastu metrów celnie przymierzył. W 40. minucie Wólczanka wyszła na prowadzenie. Pietluch przejął piłkę, zagrał do Mateusza Olejarki, który nie miał problemów z trafieniem do bramki.

Po zmianie stron sfaulowany został Pietluch. Z rzutu wolnego dogrywał Olejarka i Kacper Durda trafił w słupek. W odpowiedzi Damian Pupeć znalazł się w sytuacji sam na sam, ale nie zdołał znaleźć sposobu na Wiktora Bieńka. W 55. minucie Pietluch podał do Durdy, który pokonał bramkarza Hetmana. Dziesięć minut później Mateusz Podstolak uruchomił Olejarkę, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Dawidem Rosiakiem. Minął golkipera gości i trafił do pustej bramki. W 71. minucie Eryk Galara ograł kilku rywali, zagrał wzdłuż boiska i Durda dopełnił formalności. Wynik został ustalony tuż przed

końcowym gwizdkiem. Rzut karny egzekwował Kamil Matofij. Jego strzał trafił w poprzeczkę, z dobitką pospieszył Kacper Masny i trafił do siatki.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Hetman Zamość 6:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Pokrywka, 1:1 Pietluch 37-karny, 2:1 Olejarka 40, 3:1 Durda 55, 4:1 Olejarka 65, 5:1 Durda 71, 6:1 Masny 89.

Wólczanka: Bieniek – Wach, Wrona, Pawłowski, Peda żżcz [61] – Szczypek, Podstolak (79 Baran), Galara (79 Michalski), Pietluch (70 Matofij) – Olejarka (66 Gul), Durda (79 Masny). Trener Daniel Myśliwiec.

Hetman: Rosiak – Wolanin, Pokrywka, Pupeć ż, Turczyn, Myszka, Szatała (65 Gierowski), Cain, Grzęda (76 Kruczkowski), Dajos (76 Jamroż), Ozcifci (70 Polak). Trener Jarosław Czarniecki.

Sędziował Jabłoński (Kraków). Widzów 250.