3 liga grupa IV. Texom Sokół Sieniawa przegrał z Cracovią II. Vinicius przyćmił Sokoła [ZDJĘCIA]

kostek
Sokół (niebieskie stroje) nie wiele miał dopowiedzenia w starciu z rezerwami Cracovii. Grzegorz Kostka
Rezerwy ekstraklasowej Cracovii pokazały w Sieniawie ładny dla oka futbol i zasłużenie zgarnęły trzy punkty.

Przez całe spotkanie stroną dominującą był zespół gości, który piłkarsko prezentował się lepiej. Cracovia miała w swoich szeregach Viniciusa, który na lewej stronie boiska momentami robił co chciał. Pomocnik przyjezdnych w samej pierwszej połowie stworzył sobie trzy okazje do zdobycia gola. Wykorzystał tylko jedną w 22 minucie w sytuacji sam na sam z Mateuszem Zającem, wcześniej minimalnie dwukrotnie chybił. Wspomniane bramka Viniciusa była trafienie na 2:0 dla gości, bo kilka chwil wcześniej Patryk Zaucha wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu Jarosława Lisa.

Sokół próbował akcji ofensywnych, jednak w sobotnie popołudnie brakowało mu piłkarskiego szczęścia. W drugiej połowie po strzałach Jakuba Więcka i Bartosza Graszy, piłka otarła się o poprzeczkę bramki gości, a strzał Pawła Hassa okazał się minimalnie nie celny. Cracovia mogła dobić rywala w 67 minucie, jednak piłkę z przed linii bramkowej, po strzale nie kogo innego jak Viniciusa, wybił Bartosz Grasza.

Texom Sokół Sieniawa - Cracovia II 0:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Zaucha 16-karny, 0:2 Vinicius 22.

Sokół: Zając - Grasza ż, Drelich, Kapuściński (79 Pikiel), Lis ż - Purcha, Jędryas (46 Hass), Więcek (68 Majda) - Mazurek, Wójcik (46 Ochał), Oziębło (46 King).. Trener Ryszard Kuźma.

Cracovia: Wilk – Zaucha, Bracik, Jarzynka – Strózik, Ożóg (90+2 Malisz), Stachera, Wiśniewski, Vinicius (90 Nowicki) - Budziński, Vestenicky (89 Bała). Trener Piotr Giza.