3 liga grupa IV. Wólczanka Wólka Pełkińska bez argumentów w meczu z Avią Świdnik

Arb
Artur Bżdżoła
Drużyna Avii w ostatnim czasie jest nie do zatrzymania przez ligowych rywali. Przed starciem z Wólczanką podopieczni Łukasza Mierzejewskiego mieli na swoim koncie osiem wygranych z rzędu i wiadome było, że przed graczami Wólczanki niezwykle ciężkie zadanie, by zatrzymać passę rywala. Ostatecznie zakończyło się okazałą wygraną świdniczan i przedłużeniem serii do dziewięciu wygranych pod rząd.

Miejscowi szybko rozpoczęli strzelanie. Już w 8. minucie Górka uderzył po ziemi z pola karnego i golkiper Wólczanki był bez szans. Następnego gola zdobył Kunca, uderzając nie do obrony. Jeszcze przed przerwą golkipera gości minął Zając i pewnie ulokował piłkę w siatce. Po zmianie stron dwie bramki w krótkim odstępie czasu zdobył najlepszy snajper rozgrywek – Wojciech Białek. Trzeba przyznać, że gracz, który niedawno skończył 40 lat jest wciąż w bardzo dobrej formie. Gospodarze mając bardzo komfortowy wynik dokonali sporej ilości zmian w kadrze. Drużyna Wólczanki nie odpuszczała i dążyła do strzelenia honorowej bramki. Udało się po trafieniu Dolinskiego.

Avia Świdnik - Wólczanka Wólka Pełkińska 5:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Górka 8, 2:0 Kunca 34, 3:0 Zając 41, 4:0 Białek 53, 5:0 Białek 55, 5:1 Dolinskyi 86.

Avia: Sobieszczyk (59 Pęksa) – Drozd, Mykytyn, Kursa, Góralski (59 Niewęgłowski), Górka, Uliczny (59 Poleszak), Kunca, Zając (59 Strug), Maluga (61 Perdun), Białek. Trener Łukasz Mierzejewski.

Wólczanka: Wierzchowski – Kędzior (87 Harapko), Baran, Pawłowski, Czernicki (68 Korzeniewski), Dolinskiy ż, Podstolak, Soboń (80 Olejarka), Twardowski (46 Michalski ż), Lorek, Diumasumbu (68 Kalemba). Trener Mateusz Stolarski.

Sędziował Chrząstek (Radom). Widzów 400.