3 liga. Hokejowe zwycięstwo Wisły Sandomierz nad Sokołem z Sieniawy

Grzegorz Kostka
Andrzej Banaś
Sokół Sieniawa przegrał w niedzielę u siebie z Wisłą Sandomierz 3:4.

Gospodarze mecz zaczęli wyśmienicie już jedna z pierwszych akcji przyniosła im rzut karny, po faulu obrońcy Wisły na Mateuszu Jędryasie. Jedenastkę na gola zamienił Dawid Kasza. Gospodarze po strzelonej bramce poszli za ciosem stwarzając sobie kolejne okazje. W końcu w 20 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Sebastiana Brockiego, celną główką popisał się Dominik Ochał.

Goście z Sandomierza mimo szybko straconych dwóch goli nie poddali się i z czasem zaczęli stwarzać co raz to groźniejsze okazje bramkowe. Przestój gospodarzy w 32 minucie wykorzystał Putin strzelając kontaktowego gola.

Jak pierwszą połowę dobrze zaczęli miejscowi, tak świetnie rozpoczęła się druga odsłona dla gości z Sandomierza. W zamieszaniu pod bramkowym najlepiej znalazł się Korona, doprowadzając do wyrównania. Lekko zdegustowany Sokół wziął się za grę i po dośrodkowaniu Sebastiana Brockiego, Patryk Kapuściński głową wyprowadził ponownie miejscowych na prowadzenie.

Radość z prowadzenia trwała tylko kilkadziesiąt sekund. Indywidualna akcja Piątkowskiego zakończyła się strzałem w długi róg i ponownym remisem. Wynik meczu ustalił Łata w 90 minucie strzałem w okienko z pola karnego, po błędzie w ustawieniu defensywy Sokoła.

Sokół Sieniawa - Wisła Sandomierz 3:4 (2:1)

Bramki: 1:0 Kasza 12-karny, 2:0 Ochał 20, 2:1 Putin 32, 2:2 Korona 50, 3:2 Kapuściński 67, 3:3 Piątkowski 68, 3:4 Łata 90

Sokół: Pawlus 5 – Kardyś 5, Skała żż cz [76] 5, Ochał ż, Kapuściński 6, Pelc 5 (69 Sivyj 5) – Wąsik 6 (55 Purcha 5, 89 Wilusz), Kasza 6, Surmiak 5 (46 Majda 5), M. Jędryas 6 (64 Lis 5) – Brocki 6. Trener Szymon Szydełko.

Wisła: Wierzgacz – Czerwiak, Kolbusz, Korona, Chorab (87 Konefał ż) – Piątkowski, Kamiński ż, Putin (90+2 Sudy), Mokrzycki, Ferens (62 Piechniak) – Sornat (69 Łata). Trener Dariusz Pietrasiak.

Sędziował Sitkowski (Biała Podlaska). Widzów 350.

Portugalia zmierzy się z Włochami w Lidze Narodów. "Spróbujemy narzucić swój styl gry, ale rywale zrobią to samo"