3 liga. JKS nie składa broni. Jarosławianie wygrali z Wisłą Sandomierz 1:0 [RELACJA]

knowy
Krzysztof Nowaliński
Bezcenne 3 punkty po zwycięstwie w Sandomierzu dopisał do swojego konta JKS Jarosław i do bezpiecznej strefy dającej utrzymanie w gronie trzecioligowców podopiecznym Szymona Szydełki brakuje już „tylko” 2 oczek.

W 16 minucie podczas wykonywania rzutu rożnego w starciu Ochał – Róg arbiter dopatrzył się przewinienia tego drugiego i wskazał na „wapno” odgwizdując rzut karny. Pewnie jedenastkę na bramkę zamienił Bartłomiej Raba i goście od 17 minuty prowadzili 1:0. Zupełnie nie wiem co nieprzepisowego zauważył w polu karnym sędzia – skomentował to zdarzenie Róg.

W 36 minucie Sobolewski próbował podwyższyć rezultat spotkania jednak jego strzał z 18 metrów poszybował ponad poprzeczką bramki. Swoją szansę miał też przed przerwą Viscovich posyłając piłkę tuż obok słupka.

Po zmianie stron goście zagrali bardziej ofensywnie szanując korzystny dla siebie wynik. W 83 minucie graczy z Jarosławia od straty bramki uratowała poprzeczka po strzale głową Pońskiego. W 89 minucie powinno być 0:2 jednak Zawiślak spudłował mając przed sobą tylko Drzymałę. W doliczonym czasie gry Wisła postawiła wszystko na jedną kartę jednak skuteczna gra defensywy gości pozwoliła cieszyć się im ze zwycięstwa po końcowym gwizdku sędziego.

- Nie za dobrze weszliśmy w ten mecz – podsumował spotkanie Krzysztof Zawiślak. Rzut karny trochę ustawił to spotkanie i wszystko zaczęło się układać po naszej myśli. W drugiej części mając wynik nieco cofnęliśmy się nadal próbując coś strzelić. Pod koniec Wisła grała prostą piłkę wrzucając długie piłki na wysokich zawodników z przodu. Na szczęście nie przyniosło to efektu. Pozostały nam trzy ciężkie mecze ale pokazaliśmy już,że potrafimy grać z rywalami z górnej części tabeli. Ja i moi koledzy zrobimy wszystko aby utrzymać JKS w II lidze.

Wisła Sandomierz - JKS Jarosław 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Raba (karny) 17

Wisła: Drzymała 6 – Górski 5, Wilk 6, Korona 5, Bażant 5 – Nikanovicz 6, Róg żk 6 (70. Sudy żk), Jakóbczyk 5 (46. Łata 5), Mokrzycki 6 – Juda 5 (46. Poński 6), Piątkowski 7 (81. Miroszka). Trener Grzegorz Wesołowski

JKS: Adamczyk 6 – Broda 7, Rogala 6, Sobolewski 6, Pelc 6 – Surmiak 6 (61. Pałys-Rydzik 5), Viscovich 7 (90+3. Konefał), Szymczak 6 (69. Wawryszczak), Ochał 7 – Zawiślak 6 (90+5 Purcha), Raba żk 7 (86. Bała). Trener Szymon Szydełko.

Sędziował Kuźniar 6 (Kraków). Widzów 400 (ok 120 z Jarosławia).