3 liga. Jutrzenka Giebułtów - Siarka Tarnobrzeg 0:1. Tarnobrzeżanie przełamali złą passę na wyjeździe, pierwszy gol Gabriela Skrzypka

Damian Wiśniewski
Marcin Radzimowski
W meczu 39. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg mierzyła się na wyjeździe z Jutrzenką Giebułtów. Wygrała ten mecz jednym golem.

Jutrzenka Giebułtów - Siarka Tarnobrzeg 0:1 (0:1)
Bramka:
Gabriel Skrzypek 20.
Żółte kartki: Maciejowski, Kaczor, Ślaski, M. Jeż - Bierzało, Janeczko.
Jutrzenka: Maciejowski - Serafin, Zieliński, Kowalski, Silczuk - Pietrzyk (46 Ceglarz), Majcherczyk (46 M. Jeż), Kaczor, Zawadzki, Litewka (46 Ślaski) - Kubiak (46 Zeszczuk).
Trener Piotr Powroźnik
Siarka: Kowal - Bierzało, Józefiak, Duda - Kowalik, Bieniarz (70. Szołtys), Rogala (60. Krempa), Sulkowski (60. Zmarzlik) - Skrzypek, Bałdyga (85. Paczocha), Janeczko.
Trener Sławomir Majak
Sędziował Adam Jamka (Kielce).
Widzów 50.

Siarka Tarnobrzeg pokonała w środę drugiego czerwca w Krakowie Jutrzenkę Giebułtów 1:0. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.

3 liga. Jutrzenka Giebułtów - Siarka Tarnobrzeg 0:1. Zobacz ...

Siarka Tarnobrzeg nie wygrała pięciu ostatnich wyjazdowych meczów w rozgrywkach ligowych, a cztery przegrała (ostatnio 0:1 z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski). Pierwsze zwycięstwo w delegacji od 24 kwietnia zapewnił tarnobrzeżanom Gabriel Skrzypek, który ładnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy w 20. minucie spotkania. Był to jego pierwszy gol strzelony dla Siarki w jego wykonaniu.

- Zależało nam bardzo, aby przełamać tę złą serię - powiedział nam po spotkaniu asystent trenera Sławomira Majaka w Siarce, Dariusz Dul.

W pierwszej połowie tarnobrzeżanie przeważali jeśli chodzi o optyczny obraz gry i stwarzali sobie więcej sytuacji do strzelenia gola. W drugiej części gry mecz się bardziej wyrównał, jednak nie zmienił to wyniku spotkania.

- W pierwszej połowie spotkania kontrolowaliśmy jego przebieg, ale w drugiej Jutrzenka zaczęła grać wyżej i stwarzać sobie szanse do strzelenia gole. My jednak też mieliśmy swoje okazje: Kacper Józefiak z pięciu metrów od bramki trafił w bramkarza, a po strzale Mateusza Janeczki piłka odbiła się od słupka - powiedział również Dariusz Dul.

W 70. minucie z urazem kolana boisko opuścił Wojciech Bieniarz. Po meczu udał się na badania w celu dokładnej diagnostyki.

Kolejny mecz Siarka zagra w sobotę z Koroną II Kielce.