3 liga. Lider z Tarnobrzega zremisował w Tarnowie z miejscową Unią 2:2. Siarka zagrała do końca i wyrównała w doliczonym czasie gry

mtr
Marcin Radzimowski
Po sześciu zwycięstwach z rzędu Siarka Tarnobrzeg została zatrzymana! Unia Tarnów prowadziła z liderem już 2:0, ale zespół Sławomira Majaka pokazał charakter i w ostatnim kwadransie strzelił dwa gole. Mecz zakończył się remisem, więc "Siarkowcy" wciąż pozostają jedyną niepokonaną drużyną w obecnym sezonie 3. ligi gr. IV.

Unia objęła prowadzenie na kilka minut przed przerwą; na listę strzelców wpisał się Adrian Kajpust, 22-letni wychowanek Igloopolu Dębica.

Po niecałej godzinie gry wynik podwyższył Wiktor Putin i Siarka musiała odrabiać już dwie bramki straty. Te zostały częściowo zmniejszone w 77. minucie, gdy bramkarza Unii pokonał Ivan Agudo. Dla Hiszpana sprowadzonego latem do Tarnobrzega to pierwszy gol w barwach Siarki.

Podopieczni Sławomira Majaka nie odpuszczali walki o punkty i zagrali do samego końca, co zostało wynagrodzone już w doliczonym czasie gry. Piłkę w siatce umieścił Krzysztof Zawiślak. Dla popularnego "Zawiasa" to również premierowe trafienie w obecnym sezonie ligowym.

I choć Unia przerwała Siarce imponującą serię zwycięstw, to wciąż ekipa z Tarnobrzega, która jest samodzielnym liderem rozgrywek, posiada status niepokonanej.

Unia Tarnów - Siarka Tarnobrzeg 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Kajpust 37, 2:0 Putin 59, 2:1 Agudo 77, 2:2 Zawiślak 90+2.

Unia: Zając – Kajpust, Kokoszka, Węgrzyn – Dubas (69′ Matyjewicz), Biś (46′ Kieroński), Orlik, Sierczyński – Putin (84′ Jacak), Biały (84′ Nytko), Sojda.. Trener Radosław Jacek.

Siarka: Pietryga - Bierzało, Stefanik, Józefiak, D'Apollonio (56 Agudo Martinez), Tyl (80 Duda), Rogala (64 Tabor), Sulkowski, Zawiślak, Janeczko, Bałdyga (64 Mróz). Trener Sławomir Majak.