3 liga mężczyzn. Koszykarze Stolaro.pl Resovii Rzeszów i Stali Stalowa Wola nie dali się pokonać na własnym terenie

Wojciech Barczyński
Dobre występy w weekend zanotowali koszykarze Stolaro.pl Resovii Rzeszów i Stali Stalowa Wola.

Po 12 latach przerwy koszykówka wróciła do hali ROSiR-u. Już w I kwarce widać było, że rzeszowianom bardzo zależy, by wrócić w dobrym stylu. Podopieczni trenera Łukasza Lewkowicza wygrali pierwszą odsłonę 30:19. Do przerwy prowadzili już bardzo pewnie 50:28. Był to znakomity punkt wyjścia przed drugą częścią meczu i resoviacy tego nie zmarnowali - w drugiej połowie przyjezdni rzucili zaledwie 10 punktów... Mecz zakończył się wygraną Resovii 107:36.

Stolaro.pl Resovia Rzeszów - MKS Gorlice 107:36

Kwarty: 30:19, 20:7, 29:5, 28:5.

Resovia: Sowa 16 (4x3), Dobrzański 9 (1x3), Serafin 15 (3x3), Volkov 0, Warchoł 5 (1x3), Argasiński 18 (3x3), Błachowicz-Kiłeb 3 (1x3), Szubart 4, Misiąg 11 (1x3), Łódź-Smigielski 7, Kijowski 7, Lipiński 12 (1x3). Trener Łukasz Lewkowicz.

Początek meczu w Stalowej Woli był bardzo wyrównany - I kwarta została wprawdzie przegrana przez gospodarzy, ale oba zespoły dzielił zaledwie punkt. Potem Stal zaczęła grać zdecydowanie lepiej i w II i III kwarcie wypracowała sobie przewagę, której nie oddała już do końca spotkania.

Stal Stalowa Wola - MKS Elektret Limanowa 82:62

Kwarty: 19:20, 28:15, 23:13, 12:14.

Stal: Jadaś 13, Beck 4, Buczek 4, Magdziak 13, Pietras 7 (1x3), Tabor 18 (2x3), Łabuda 12 (3x3), Bednarz 2, Bulec 0, Turosz 1, Wojtanowicz 8. Trener Bogdan Pamuła.

POZOSTAŁE WYNIKI:
MUKS 1811 Unia Tarnów - MKS Skawa Wadowice 79:95; SKF Jura Basket Zabierzów - UKS Regis Wieliczka 95:80; KS Cracovia Yabimo MG13 Kraków - TS Wisła II Kraków 73:75.