3 liga. Remisem 2:2 zakończył się mecz pomiędzy Stalą Stalowa Wola i rezerwami Cracovii. Dwa gole dla Stali strzelił Aleksander Drobot

mtr
Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola prowadziła do przerwy z Cracovią II 2:1, ale goście w drugiej odsłonie doprowadzili do wyrównania.

Stal Stalowa Wola - Cracovia II Kraków 2:2 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Rezerwy Cracovii bardzo szybko objęły prowadzenie w Stalowej Woli. Piłkarze gości wykorzystali błąd Mateusza Hudzika, piłkę na piątym metrze otrzymał Adam Malisz, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. To jednak Stal jako pierwsza zagroziła bramce rywala, ale dobrze w bramce "Pasów" spisał się Krzysztof Sendorek.

Po straconej bramce podopieczni Damiana Skakuja ruszyli do ataków i w 23. minucie było już 1:1. Indywidualną akcję pięknym strzałem zakończył aktywny na placu gry Aleksander Drobot. Stal na tym nie poprzestała, po chwili było groźnie pod bramką Sendorka, ale gości uratował jeden z defensorów. W 37. minucie "Stalówka" objęła prowadzenie; Tomasz Płonka zagrał głową do wychodzącego na czystą pozycję Drobota. Olek minął bramkarza i z zimną krwią umieścił futbolówkę w bramce przyjezdnych.

Ekipa z Krakowa wyrównała w drugiej połowie; na bramkę Tomasza Wietechy uderzał Vinicius Ferreira, doświadczony bramkarz odbił futbolówkę przed siebie i dobitka Krzysztofa Boćka okazała się już skuteczna. Piłkarz Cracovii zaliczył prawdziwe "wejście smoka", bo na placu gry pojawił się zaledwie trzy minuty wcześniej.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie i ostatecznie Stal podzieliła się punktami z krakowską drużyną.

Stal Stalowa Wola - Cracovia II 2:2 (2:1)

Bramki: 0:1 Malisz 8, 1:1 Drobot 23, 2:1 Drobot 37, 2:2 Bociek 73.

Stal: Wietecha - Waszkiewicz, Hudzik, Pietrzyk, Mistrzyk, Drobot (80 Stępniowski), Wojtak (75 Zięba), Wiktoruk ż, Jopek (81 Stelmach ż), Mroziński, Płonka. Trener Damian Skakuj.

Cracovia II: Sendorek - Bończyk, Pieńczak, Malisz, Pituła, Pituła (46 Bała), Matheus ż (60 Vinicius), Grzebieluch (70 Bociek), Ziemnik, Ożóg, Wiśniewski. Trener Piotr Giza.