3 liga. Siarka Tarnobrzeg bez problemów pokonała Texom Sokoła Sieniawa. Cztery asysty Bartosza Sulkowskiego!

mtr
Marcin Radzimowski
Tarnobrzeżanie pokazali moc i rozbili Texom Sokoła Sieniawa 5:1. Aż cztery asysty zanotował w tym meczu Bartosz Sulkowski. Zawodnik pochodzący z Łomży zagrał więc tak jak Paul Pogba z Manchesteru United, który w sobotę 14 sierpnia również zanotował cztery asysty.

Siarka w pierwszej kolejce ograła Wisłokę, natomiast Sokół dostał lanie w starciu z Orlętami. Łatwo było więc wskazać faworyta sobotniego starcia. Piłkarze z Tarnobrzega wywiązali się z tej roli i bez problemu zaksięgowali trzy "oczka".

Siarka Tarnobrzeg rozgromiła Sokoła Sieniawa 5:1 (ZDJĘCIA Z MECZU)

Gospodarze szybko objęli prowadzenie; rzut wolny wykonywał Bartosz Sulkowski, piłka odbiła się jeszcze od zawodnika Sokoła i wpadła do bramki.

Podopieczni Sławomira Majaka kilkanaście minut później podwyższyli wynik, tym razem Sulkowski dośrodkował z rzutu rożnego, a piłkę w siatce umieścił Kacper Józefiak. W 33. minucie wręcz kopia sytuacji: rzut rożny Sulkowskiego, a na listę strzelców wpisał się Marcin Stefanik. Sulkowskiemu było najwyraźniej mało, bo tuż przed przerwą asystował... po raz czwarty; korner, dośrodkowanie i Michał Bierzało pokonał golkipera Sokoła.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Sieniawy, a gol... również padł po stałym fragmencie gry. Macieja Kowala pokonał 20-letni Wiktor Rękas, który latem przeszedł do Sokoła ze Stali Gorzyce.

Na więcej jednak młodej drużyny z Sieniawy stać nie było i wciąż to Siarka przeważała na placu gry. W 74. minucie miejscowi zdobyli piątą bramkę po akcji Bałdyga-Jacenko.

- Wszystkie bramki w pierwszej połowie straciliśmy po stałych fragmentach gry. U nas zabrakło Kacpra Drelicha, który mógłby powalczyć o te górne piłki. Jednak Siarka i tak była lepsza

- podsumował spotkanie Łukasz Chmura, trener Texom Sokoła.

Siarka Tarnobrzeg - Texom Sokół Sieniawa 5:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Grasza 7-samobójcza, 2:0 Józefiak 20, 3:0 Stefanik 33, 4:0 Bierzało 45, 4:1 Rękas 47, 5:1 Jacenko 71.

Siarka: Kowal - Bierzało (61 Duda), Stefanik, Józefiak, Janeczko (75 D'Apollonio), Tabor, Tyl (68 Bieniarz), Sulkowski, Rogala ż (46 Bałdyga), Jacenko, Zawiślak (68 Skrzypek). Trener Sławomir Majak.

Sokół: Korziewicz - Gdowik (46 Rękas), Grasza (65 Kos), Skała, Lis ż, Więcek, Wawryszczuk, Kaczyński ż, Feret (75 Rączka), Wójcik (46 Majka), Kunicki (65 Pikiel). Trener Łukasz Chmura.