3 liga. Siarka Tarnobrzeg długo broniła się przed atakami Wisły Puławy. Lider zadał jednak decydujący cios w samej końcówce

mtr
Robert Nowak / Wisła Puławy
W zaległym meczu z 29. kolejki liderująca w rozgrywkach 3. ligi gr. IV Wisła Puławy wygrała z Siarką Tarnobrzeg 1:0. Decydujące trafienie w końcówce spotkania zadał Ednilson Furtado.

Wisła lepiej rozpoczęła środowe starcie i już w 6. minucie mogła objąć prowadzenie - Krystian Puton w dobrej sytuacji fatalnie przestrzelił. Z biegiem upływających minut tempo meczu spadło, ale na placu gry wciąż przeważali gospodarze.

Tuż po przerwie z dystansu spróbował Puton, tym razem piłka poszybowała tuż nad poprzeczką.

Wydawało się, że Siarka jest w stanie "dowieźć" korzystny wynik do końcowego gwizdka sędziego, jednak Wisła zadała zabójczy cios w 87. minucie. Dośrodkowanie W. Putona z prawej strony bez problemu zamknął niepilnowany Ednilson Furtado.

Arbiter z Kielc doliczył trzy minuty do podstawowego czasu gry, jednak "Siarkowcy" nie zdołali już odrobić strat.

Wisła Puławy - Siarka Tarnobrzeg 1:0 (0:0)

Bramka:1:0 Ednilson 87.

Wisła: Owczarzak ż - Kubań, Wiech, Cyfert, Cheba, Skałecki, Bartosiak (23 Ednilson), K. Puton, Drozdowicz (83 Czelny), Kacprzycki (83 W. Puton), Paluchowski. Trener Mariusz Pawlak.

Siarka: Kowal - Kowalik, Bierzało, Józefiak, Sulkowski, Bieniarz (46 Janeczko), Rogala (60 Zmarzlik), Duda, Skrzypek (83 Szołtys), Bałdyga (86 D’Apollonio), Gajewski. Trener Sławomir Majak.