3 liga. Siarka Tarnobrzeg pewnie pokonała Tomasovię i znów jest pierwsza w tabeli. Piętnasty gol Marcina Stefanika w sezonie

Marcin Stefanik zagrał zdobył piętnastego gola w sezonie. Tym razem 11 metrów
Marcin Stefanik zagrał zdobył piętnastego gola w sezonie. Tym razem 11 metrów Marcin Rdzimowski
Siarkowcy wiedzieli, że rezerwy Cracovii zremisowały z KSZO i nie pokpili sprawy. Tarnobrzeżanie pewnie wypunktowali tomaszowian 3-0, zgarnęli komplet punktów i wrócili tym samym wrócili na czoło tabeli 3. ligi

W rundzie jesiennej Marcin Stefanik trafił do siatki Tomasovii już w 12. minucie. Tym razem zrobił to o wiele wcześniej, w czym pomógł mu Bartosz Sulkowski, który wywalczył rzut karny (dopadł piłki po aucie Dawida Bałdygi).

– Ewidentny rzut karny. Rywale nie protestowali – powiedział Dariusz Dul, drugi trener Siarki.

Osiem minut po tym fakcie Sulkowski wystąpił już w roli głównej i tarnobrzeżanie mieli ustawiony mecz.

– Fajnie weszliśmy w ten mecz i mogliśmy grać spokojnie. Kontrolowaliśmy sytuację na boisku, a przeciwnik nie miał za wiele do opowiedzenia – stwierdził nasz rozmówca.

Po zmianie stron nasza drużyna nie zamierzała bronić wyniku. Szukała luki w obronie przyjezdnych i w miarę szybko ją znalazła. Tym razem zasłużył się Dawid Bałdyga, który uruchomił Ivana Agudo, ten dobrze obsłużył Kamila Adamka, który wszystko sfinalizował celnym strzałem. Ten ostatni wystąpił w Siarce po raz drugi i okrasił to premierowym golem w nowych barwach.
Tomasovia walczyła ambitnie, próbowała strzelić honorową bramkę i w ostatnich minutach omal jej się to nie udało. Wcześniej daleko więcej okazji na podwyższenie wyniku mieli nasi piłkarze.

Kamil Adamek mógł trafić wcześniej, Ivan Agudo miał dwie dogodne sytuacje, Dawid Bałdyga jedną. Generalnie fajny mecz, w którym szybko rozdawaliśmy karty. Na dowód tego powiem, że Tomasovia pierwszy rzut rożny miała osiemdziesiątej trzeciej minucie. Dobrze się zaczyna ta wiosna, wracamy na pierwszą pozycję, oczywiście cieszymy się z tego i oby tak dalej.

stwierdził asystent Trenera Sławomira Majaka.

Siarka Tarnobrzeg – Tomasovia 3:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Stefanik 4, 2:0 Sulkowski 12, 3:0 Adamek 62.

Siarka: Pietryga – Bieniarz (84 Jasiński), Stefanik, Duda - Kwaśniewski, Kaliniec, Tyl (69. Rogala), Sulkowski - Adamek (73 Zawiślak), Agudo (84 Jaceko), Bałdyga. Trener Sławomir Majak.

Tomasovia: Krawczyk – Wolanin, Błajda, Chmura, Słotwiński – J. Szuta, Tomaszewski, Słota, Pleskacz – D. Szuta, Doiteau. Trener Paweł Babiarz.

Sędziował Gawęcki (Kielce). Żółte kartki: Duda, Tyl, Kwaśniewski.

Widzów 500 (w tym grupa dzieci z Ukrainy).