3 liga. Siarka Tarnobrzeg pokonała w sparingu Garbarnię Kraków (GALERIA)

Damian Wiśniewski
Występująca w grupie czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Siarka Tarnobrzeg w sobotę 30 stycznia rozgrywała swój drugi mecz sparingowy podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej. Podopieczni trenera Sławomira Majaka pokonali Garbarnię Kraków 3:1.

Garbarnia Kraków - Siarka Tarnobrzeg 1:3 (1:1)
Bramki:
Michał Feliks - Dawid Orzechowski, Paweł Rogala, Paweł Mróz.
Garbarnia (I połowa): Kozioł – Kowalski, Nakrošius, Laskoś, Pająk, Kołbon, Kuczak, Marszalik, Wacławek,, Górski, Feliks.
Garbarnia (II połowa:) Kieliszek – Surma, Laskoś, Nakrošius, Górecki, Duda, Janik, Malik, Radwanek, Wacławek (Niedzielski), Feliks (Grzybowski).
Siarka (I połowa): Pietryga - Sulkowski, Bieniarz, Tabor, Kowalik, Paczocha, Wawrylak, Orzechowski, Skrzypek, Szoltys, Gajewski
Siarka (II połowa): Pietryga - Stańczyk Józefiak Duda Bury - Zmarzlik Głowa Rogala - D'Apollonio Mróz - Bałdyga.

Po porażce z Resovią Reszów 0:2 Siarka wygrała swój pierwszy sparing podczas trwającego okresu przygotowawczego;

Podopieczni trenera Sławomira Majaka pokazali się z dobrej strony na tle wyżej notowanego przeciwnika - Garbarnia bowiem gra w drugiej lidze.

Swój pierwszy mecz w barwach Siarki rozegrał Paweł Szołtys. Wystąpili także testowani: Leonard Zmarzlik, Cezary Stańczyk oraz Mateusz Wawrylak.

- Graliśmy z zespołem z wyższej ligi, więc na pewno zwycięstwo cieszy. Na pewno mamy jeszcze sporo elementów do poprawy, mamy nad czym pracować. To niewątpliwie było spore pole doświadczalne dla młodych zawodników, którzy zagrali w naszych barwach. Dlatego należy się im duży szacunek za zwycięstwo z silnym rywalem - powiedział po meczu trener Sławomir Majak.