3 liga. Siarka Tarnobrzeg przegrała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ aż 1:5. Hattrick Damiana Lepiarza

mtr
Marcin Radzimowski
Tak wysokiej porażki Siarki w Nowym Targu chyba nikt się nie spodziewał. Gospodarze wygrali aż 5:1, a hattrickiem w tym spotkaniu popisał się Damian Lepiarz.

W pierwszej części meczu nie działo się zbyt wiele na boisku, ale to gospodarze schodzili do szatni w zdecydowanie lepszych nastrojach, bowiem tuż przed przerwą objęli prowadzenie. Dariusz Zapotoczny z pięciu metrów skutecznie wykorzystał podanie Witkowskiego.

Po zmianie stron festiwal strzelecki rozpoczął Damian Lepiarz, który do bramki Siarki trafił cztery razy (jedna bramka nie została uznana, ponieważ zawodnik Podhala znalazł się na spalonym). Na uwagę zasługuje fakt, że 25-letni wychowanek Wisły Kraków przez większość kariery grał jako... środkowy obrońca.

- Znaleźliśmy brakujące ogniwo, przez które nasza gra nie funkcjonowała. Lepiarz sprawdza się na dziewiątce - mówił po meczu Dariusz Mrózek, trener gospodarzy.

"Czarną robotę" w zespole Podhala wykonywał Marek Mizia. 27-latek przy golu na 2:0 posłał prostopadłe podanie do Lepiarza, a w 74. minucie został sfaulowany w polu karnym.

Podopieczni Grzegorza Opalińskiego odpowiedzieli golem z karnego w 79. minucie, ale ostateczny cios i tak należał do piłkarzy z Nowego Targu.

Podhale Nowy Targ – Siarka Tarnobrzeg 5:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Zapotoczny 44, 2:0 Lepiarz 58, 3:0 Lepiarz 60, 4:0 Lepiarz 74-karny, 4:1 Gębalski 79-karny, 5:1 Palonek 82.